Оригинални омилени поделници за филц

Чувствувам coвезда со среќно лице

Овој туторијал е многу лесен за правење, а материјалите може лесно да се најдат во која било продавница за канцелариски материјал.
Со овој чекор по чекор можете да направите некои оригинални обоени Felt Coasters, на различни начини.

Следејќи ги овие чекори, можете да направите убав фонд Felt Coasters, за тие датуми или специјални настани, да ги правите на вашите состаноци, вечери или забави посебен и забавен допир направени од себе.

Материјали

  • Обоени осетници, обидете се да го направите се чувствувате широк помеѓу 3 и 5 милиметри, така што тие се доволно широки за да ја издржат тежината на стаклото, без да се деформираат.
  • Листови хартија за производство на калапи, може да се користат листови или списанија или весници, или ако сакате да ги чувате, можете да го направите во картон и ќе трае подолго.
  • Тијарес
  • Маркер или пенкала.  Чувствував погодна за изработка на чувствувани поделници

Постапка за изработка на Felt Coasters

Прво на сите, избираме фигура што сакаме да ја правиме Felt Coasters, и ја цртаме на хартијата.
Потоа го исечевме за да го направиме калапот.

Цртежи за да се направат филтрирани поделници

Калапи исполнети со обележувачи

Следното нешто е да се пренесе калапот за хартија во филц. Користев тенка хартија за да го направам калапот, така што на овој начин можам бастирај го на филц со иглички а потоа исечете го.

Ние ја правиме оваа постапка онолку пати колку што сакаме, односно, ако сакаме 6 Felt Coasters, мора да ја намалиме истата бројка шест пати, или ако сакаме да ја направиме збир на подвозје на различни начини постапката е иста се додека не ја добиеме посакуваната количина Felt Coasters.

 

Ние исто така можеме стави флизелин во дел од филц за да му даде поголема цврстина. Интерлинирањето е достапно во продавници за занаетчии или занаети или крпеница и може да има едно или две топлински лепила. Во нашиот случај, ќе го користиме оној со термоадхезивно лице и ќе нанесеме нежна топлина со железото за да ја залепиме на лицето на чувството што го сакаме.

Исто така можеме да украсиме Felt Coasters како што најмногу ни се допаѓаат, се додека тоа не влијае на нивната корисност. Можеме да ставиме сјај на рабовите, да шиеме со конец за везење со одредена точка, да направиме мал вез, да обоиме со боја на ткаенина некои детали, итн.

Што се однесува до филтот, ние не само што можеме да користиме филц со цврста боја, исто така има и шарирани модели, од различни цртежи, има и детски мотиви, едноставно е да се најде вистинската продавница според нашите вкусови или идеи за да се спроведе туторијалот и да се направат Felt Coasters што ги сакаме.

Па, досега, моето упатство за правење прекрасни Felt Coasters на едноставен и забавен начин.

Се надевам дека ви се допадна и дека ве охрабруваме да го примените во пракса за вашиот следен настан.

Кажи ми дали ти служел !!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.