Пеперутка направена со хартија во боја и средства за чистење на цевки

Овој занает е многу лесен за правење и децата ќе бидат многу среќни затоа што тие самите го направија тоа. Не одзема многу време и лесно се доаѓа до потребните материјали. На помладите деца ќе им треба вашата помош но оние над шест години ќе можат да го сторат тоа следејќи ги упатствата на возрасно лице.

Не пропуштајте што ви треба и материјалите што ви се потребни за да го извршите занаетот. Не губете детали и фатете се за работа!

Занаети што треба да ги направите занаетите

  • 2 листови хартија во боја за избор (ДИНА-4)
  • 1 чистач за цевки
  • 1 ножици
  • 1 спојувач

Како се прави занаетчиството

За да го извршите занаетот, прво ќе треба да ги земете листовите со големина DINA-4 што сте ги избрале и да ги преклопите како што гледате на сликите. Исечете го како што гледате на сликите за да добиете квадрати со големина што можете да ги видите. Земете два квадрати од секоја избрана боја.

Преклопете ги сите хартии како што гледате на сликите. Откако ќе ги имате, ќе мора да им се придружите со главна основа, така што тие ќе бидат добро прицврстени во секое време и дека не се распаѓа кога одите да го ставите чистачот на цевки на своето место.

Откако ќе ги имате споените хартии, ќе ги имате крилјата на пеперугата како што гледате на сликите. Во тоа време, ќе мора да земете чистач за цевки и да го ставите на таков начин што ќе изгледа добро како да е тело на пеперугата, како што можете да видите на сликата. Може да поминете онолку кругови колку што е потребно до чистачот на цевки, така што на овој начин е поконзистентно со крилјата што претходно сте ги направиле.

Butterе ја завршите вашата пеперутка со обоена хартија и средства за чистење цевки. Децата ќе бидат многу горди што го направија овој симпатичен и лесен занает!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.