Пеперутки со штипки за облека

Пеперутки со штипки за облека

на алишта е предмет што секогаш се користел за изработка секој занает, бидејќи се направени од дрво, тие се многу разноврсни во нивната употреба. Затоа денес ви го претставувам овој забавен занает за децата да поминат добро попладне дома.

Овие занаети што се сподели со целото семејство, се идеални за оние периоди кога детето се уште не може да оди во парк поради високите температури. На овој начин, ќе ве забавуваме со нешто макотрпно и едукативно.

Материјали

 • Дрвени штипки за облека.
 • Обвивка за подароци.
 • Картон.
 • Лепак
 • Wireица
 • Картони.
 • Акрилни слики.
 • Ножици

Proceso

 1. Нацртај го дизајни на различни крилја на картон, и ќе ги исечам за да служат како калапи.
 2. После тоа, транспортирајте ги овие калапи до различни документи за подароци. Исечете ги и резервирајте ги.
 3. Украсете ја секоја од пинцетите со боја што ќе ги искористиме. Добра идеја е да ги усогласите боите на хартијата со дизајнот на клипот.
 4. Исечете две мали жици и залепете ги на горниот дел од стегачот и дајте му мала закривеност во форма на антена, типична за пеперутките.
 5. Отворете го стегачот и вметнете ги пеперутките од картон. Овие треба да бидат малку свиткани нагоре за да им дадат пореален ефект.

Се надевам дека ви се допадна овој забавен занает, сигурно ќе имате супер забавно попладне со вашите деца.

Повеќе информации - Фреска со магнет

Извор - Мал бизнис


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.