Обележете сопствени страници

ОБИЧНИК НА КОРИСНИК-

Во занаетот денес Ајде да видиме како да направиме ознака на персонализирана страница, само со користење на неколку картички.

Можеме да започнеме од оваа идеја и да дозволиме нашата фантазија да лета, комбинирајќи бои и текстури, заедно со името ќе го направиме нашиот бренд уникатни и посебни страници.

Материјали:

 1. Бел картон.
 2. Розов картон.
 3. Поправете да му кажете.
 4. Розово мастило.
 5. Лента од шифон.
 6. Лепак
 7. Катче Чомпер.
 8. Голем удар.
 9. Умираат пеперутките.

Процес:

ОБИЧНА КНИГА 1

 • Ние сечеме правоаголник во мојот случај во розова боја со мерење 15 x 4 см.
 • Исечивме втор правоаголник Бело 17,5 х 6,5 см.
 • Со Corner Chomper ги вадиме аглите. Ако ја немаме оваа алатка, тоа може да се направи со ножици, прво обележувајќи го со молив.

ОБИЧНА КНИГА 2

 • Тогаш ги мастиме рабовите на двата правоаголници со розова нијанса. (Ако користените картички беа во друга боја, ќе ја користевме најсоодветната боја за нив).
 • Со големиот удар и азбучен образец ќе го умреме името што ни треба. (Оваа машина не е неопходна, можеме да користиме налепници за азбука, образец или да ги напишеме буквите на картонот).
 • Умираме пеперутка со наше умирање или можеме да поставиме лепило, цвет ... што повеќе сакаме.

ОБИЧНА КНИГА 3

 • На една од тесните страни правиме центрирана дупка, со културата да се каже или со удар.
 • Ние презентираме сè и ставете го како што ни се допаѓа најдобро.
 • Ние исечеме парче лента и го ставивме низ дупката, врзувајќи го за да биде убаво, исто така можете да направите лак.

ОБИЧНА КНИГА 4

И подготвени Веќе го имаме нашиот персонализиран, уникатен и специјален бренд на страници, направен како што видовте со две картички и доколку ги немате тие алатки, можете да ги замените со оние што ги имате дома без никаков проблем.

За какви било прашања можете да го оставите во коментар, ако ви се допадна можете да го споделите на вашите социјални мрежи и да му дадете лајк, јас сум многу возбудена. До следниот пат!!!

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.