Направете сам како да персонализирате тетратка

тетратка

Ако сакате тетратки, ќе ви се допадне ова упатство !!!, ќе ви покажам сам: како да изберете тетратка.

Е започнеме од основна тетратка едноставна во персонализирана и по наш вкус, треба да ги користиме трудовите што најмногу ни се допаѓаат за да ги покриеме.

Материјали:

За да ја направиме оваа персонализирана тетратка, ќе користиме:

тетратка6

 • Основна тетратка.
 • Отпад од хартија од 30 x 30 см.
 • Картон.
 • Чипка.
 • Двострана лента.
 • Чувствувани пенкала.
 • Мушка опашка од глувче.
 • Сметки.

Процес:

тетратка1

 • Willе ја измериме тетратката и ќе ја пресечеме украсената хартија. Во овој случај, бидејќи не допира до мене, додадов два сантиметри зелен картон што го комбинира со украсената хартија.
 • Ние ја нанесуваме двојната лента лице на кориците на тетратката. Прво лепиме парче картон и тантелата, а потоа украсената хартија што ги покрива кориците на тетратката.

тетратка2

 • Cutе го исечеме вишокот на чипка и картон.
 • до поставете го кабелот како ознака на страницата Theе ги отвориме лисјата на половина и ќе ги поминеме таму, така што ќе ги покриеме и спојниците. Ние треба само да го врземе и да ги поставиме мониста на краевите и да ги затвориме со јазол.

тетратка4

 • Ние можеме поставете монистра од монистра што најмногу ни се допаѓаат и тоа одговара на нашата тетратка.
 • Конечно ќе направиме мал постер каде ќе поставиме наслов или името на лицето за кое е наменето.

тетратка5

И ќе го имаме готово!!!, ова особено е посветено на вежбање букви. Користев хартија украсена во обоени цвеќиња каде преовладуваат розови и зеленило и за знакот што го напишав со обележан збор на зелен картон и розова пеперутка што ја надополнува целата.

Се надевам дека ви се допадна и дека ќе го примените во пракса, Треба само добро да ги користите боите за да направите добар состав и да се забавувате правејќи го тоа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.