Срце од плута

Срце од плута

Огромно визуелно влијание! Како дел од wallиден декор, овој украсен елемент во форма на срце и направени со стопери од плута од вино, тоа е оригинална форма, лесно и економично да и дадете забавен допир на вашата соба или дневна соба.

Можете да го обесувате на вашиот кујната да го пополни тој празен wallид без полици и плакари. Може да ги фатите тие важни белешки или да прикажувате фотографии и разгледници за спомен.

Или можете едноставно да го закачите на wallидот, што го надополнува секој стил на декорација. Тоа е совршен подарок за некој близок или за lубител на вино.

Нацртајте големо срце на дрвото или како и да сакате да го направите во големина. Нацртајте помал внатре, доволно само за да се вклопат два приклучока помеѓу едниот и другиот. Со пила или со нарачка од столар, видов срца направено од дрво што изгледа како рамка и изшкуркајте го. Залепете ги приклучоците на дрвото, по две. Нанесете шајка позади за да ја закачите на wallидот, и готово.

Извор - Занаети


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.