Привезок за клучеви со порака од хама монистра Те сакам

Привезоци за клучеви Тие се одлични за да ја развијат вашата имагинација, бидејќи можете да создадете креации што најмногу ви се допаѓаат. Во овој пост ќе ве научам како да го направите ова со оваа прекрасна порака "Те сакам" направени со хама монистра. Совршен е за клучеви или за украсување на ранецот и како посебен подарок.

Материјали за производство на приврзок за клучеви «Те сакам»

 • Обоени хама монистра
 • Грипер
 • Табела за вметнување на парчињата
 • Хартија за печење
 • Решетка
 • Прибор за привезоци за клучеви
 • Клешти или клешти

Постапка за правење приврзок за клучеви «Те сакам»

 • За да започнеме, ќе формираме Буквата i ".
 • Поставете ред 6 бели парчиња како што гледате на сликата.
 • Потоа сторете го истото на дното.
 • Централниот дел од писмото е составен од 7 парчиња, додадете 5 во двете централни колони.

 • Потребен ни е само долниот дел од буквата "јас".
 • Направете два реда како погоре.
 • Продолжуваме со срцето, место 2 парчиња од секоја страна и остава јаз од 3 парчиња.
 • На дното додадете Делови 4 центриран со горе.

 • Додадете ред со Делови 9 да се затвори срцето.
 • Подоцна, додадете 7 парчиња.
 • И оди додавај 2 помалку додека не успеете да го затворите срцето, односно 5, 3 и 1.

 • Откако срцето ќе заврши, ќе продолжиме со буквата «u».
 • стави 3 парчиња г.е под буквата „јас“ како што гледате на сликата.
 • Додадете 2 оставајќи дупка во центарот.
 • Сума 5 реда од 3 парчиња во левата колона на буквата «u».

 • Направете го истото на десната страна од писмото.
 • За да го затворите, спојте ги двете колони и поставете Делови 5 на дното.
 • Одозгора ставете хартија за печење и нежно поминете го железото додека не видите дека малку се стопиле.
 • Оставете да се излади, свртете го и повторете го процесот на другата страна.

 • За да го завршите приврзокот за клучеви, треба само закачете го додатокот со прстенот и готово.
 • Сега можете да ги декорирате клучевите, ранецот, футролата и сл ...

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.