Приврзок за повторна употреба на магичен пластичен тупер

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе го направиме ова убав приврзок за повторна употреба на магична пластика основата на туперот за одземање.

Дали сакате да видите како да го направите тоа?

Материјали што ќе ни требаат за да го направиме нашиот волшебен пластичен приврзок

За да знаете што е магична пластика и како да ја идентификувате, препорачуваме да го прочитате овој прирачник каде што ќе објасниме сè: плоча со магична пластика

 • Тупер со украсни мотиви. Овие мотиви обично се наоѓаат во основата на tuper. Можеме да го зачуваме капакот за да направиме други занаети со магична пластика.
 • Јаже да се направи ланецот на ѓерданот.
 • Панч на хартија
 • Тијарес
 • Албална хартија
 • Рерна

Рацете на занает

 1. Првиот чекор е темелно да се исчисти ѓубрето што треба да се користи повторно.
 2. Ние го пресекуваме најширокиот и најрамномерниот дел тоа ќе ни помогне подобро да ја избереме формата на нашиот приврзок. Како што рековме на почетокот, капакот на туперот, ако е волшебна пластика, можеме да го задржиме за да направиме други занаети.

 1. Следниот чекор е исечете долга лента. За ова ќе одиме избирање на мотивите на основата на туперот што најмногу ни се допаѓаат. Можеме да исечеме неколку ленти и потоа, откако ќе се испечеме, да избереме која најмногу ни се допаѓа. Ние исто така можеме да исечеме и експериментираме со други форми за да создадеме други видови приврзоци.
 2. Ние правиме дупка со вежба, за да може подоцна да се стави јажето.

 1. Откако ќе ги исечеме облиците што не интересираат, ја загреваме рерната на 150 °. Додека рерната се загрева, ќе ја ставиме белата хартија на послужавник и ќе ја ставиме со исечоците.
 2. По околу 2-3 минути, пластиката ќе се помести, чекаме малку и пред да се врати назад за да го испланираме, ќе го извадиме. Важно е да се набудуваат формите што ги има усвоено во пластика и ако ни се допаѓаат. Ако не ги сакаме, чекаме малку да стане порамномерно.

 1. Тргнеме од рерната, нека се излади и го ставаме јажето.

И подготвени!

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.