Прилагодете пенкало со ЦД

молив3

Во Занаети На, ни се допаѓа експериментирајте со различни материјали, рециклирајќи ги и прилагодувајќи ги. Обезбедување идеи за вашите занаети и пред се обидување да ги направите истовремено ефтини и убави занаети.

Следејќи го ова барање, Предлагаме да користите старо ЦД за прилагодување на молив и дајте му посветлен допир.

Материјали

 1. Пенкало. 
 2. ЦД. 
 3. Ревност. 
 4. Термички лепак.
 5. Пиштол за запечатување на топлина. 
 6. Ножици

Proceso

молив2

молив

Takeе земеме ЦД-а што повеќе не ни служат и ќе ги покриеме со ревност. Ова ќе ни помогне така што ЦД-то не се распарчува и претставува совршено сечење. Откако ќе имаме сè залепено, ќе исечеме парчиња со големина што најмногу ни се допаѓаат. Во овој случај, ние избравме да правиме неправилни парчиња, но исто така може да направиме идентични парчиња со помош на мерна лента.

Откако ќе се пресече, ќе ги отстраниме лентата и куката парче по парче, со пиштолот за запечатување на топлина, во молив.

До следното упатство!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.