Ние рециклираме лимени конзерви

ботекалабаза1

Во денешниот занает ќе видиме како да направиме украсен елемент за овие денови што се приближуваат. Во прилог на украсување, ние рециклираме калај лименки, две-во-едно за првокласен DIY.

Прво, со овие конзерви можете да декорирате агол од вашиот дом, давајќи му на собата забавен изглед и второ, ние рециклираме и заштедуваме пари, што е секогаш добро. Ајде да одиме чекор по чекор ...

Материјали:

 • Резервирајте лименки.
 • Бел прајмер или гесо.
 • Акрилна боја од портокал.
 • Четка
 • Парчиња гранки.
 • Украсена хартија во црни тонови.
 • Wireица
 • Лепак со топол пиштол.
 • Шкурка.

Процес:

Прво на сите, откако ќе се користат конзервите, ќе ги измиеме и исушиме добро. Следно ќе ја подготвиме декорацијата на конзервите од тиква:

 • Theе нацртаме неколку лисја на украсената хартија и ќе ги исечеме.
 • Theе ја исечеме гранката на парчиња за опашката.
 • Theе направиме пролет со жицата (можете да видите како ТУКА).

ботекалабаза2

 • Giveе дадеме рака на гесо до лименките што сакаме да ги украсиме. Тогаш ќе го оставиме да се исуши.
 • Applyе нанесеме потези со четки со портокалова боја и скоро сувата четка за откривање на бели области, со што се постигнува двобоен ефект.

ботекалабаза3

 • Откако ќе се исуши ќе се фаќаме со шкурка во специфични области, давајќи истрошен изглед на целината.
 • Време е да се примени украсот, За да го направите ова, со топол силиконски пиштол ќе го поправиме парчето гранка, листот хартија и жицата.

ботекалабаза4

Резултатот од нашето рециклирање е посебен и забавен декоративен мотив, тоа ќе биде многу оригинално во овие денови на Ноќта на вештерките украсувајќи кој било агол од нашиот дом.

Се надевам дека ви се допадна и дека ќе го примените во праксаАко е така, знаете дека би сакал да го видам на која било од моите социјални мрежи. Можете исто така да споделите и да дадете Лајк, се гледаме тогаш во следниот занает.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Carrie dijo

  Одлучив со моето семејство да започнат да го одгледуваат цветот јамајка на југот на Венецуела, ви благодарам за сите информации што можете да ни ги дадете за тоа како да го одгледуваме и да му дадете вредност агарсадо, геасирг.