Рециклирана кутија за чевли за девојчиња

Рециклирана кутија за чевли за девојчиња

Дали знаете дека можете да направите неверојатни идеи со кутија за чевли? Па, тоа беше предлогот на овој занает. Ние рекреираме кутија и ја рециклираме за да направиме мала работна маса со фиока, така што ќе може да се користи за се што ви одговара најдобро. Во мојот случај го украсив со розова хартија и го украсив со украс во форма на цвет, за да го направам детски. После тоа, тој веќе е искористен и исполнет со прибор и играчки за да може малите да имаат сè при рака.

Материјалите што ги користев се:

 • кутија за чевли
 • украсна хартија за украсување на кутијата
 • Тенок картонски лист за да се направат разделувачи на кутијата
 • рачка или копче за фиоката
 • Кола
 • топол силиконски пиштол
 • ножици
 • молив
 • владетел

Овој занает можете да го видите чекор по чекор на следното видео:

Прв чекор:

Одиме отсечете ја областа каде што ќе биде поставена фиоката. Фиоката ќе биде составена од капакот на самата кутија. За тоа земаме иста висина како капакот за да ја направиме дупката каде ќе помине оваа фиока. Проверуваме дали капакот се вклопува и се вклопува, ако имаме вишок, правиме мерења и го исекуваме.

Втор чекор:

Ние ја покриваме внатрешноста на кутијата со украсна хартија, можеме да користиме различни бои. Ние го правиме истото со сите видливи делови од кутијата. За лепење на хартијата, можеме да си помогнеме со лепак, но внимавајте да не употребуваме голема количина на овој лепак, бидејќи со толку многу влага, може да се збрчка хартијата. Идеално, користете густа хартија или стапче за лепило, иако овој вид лепак често не е многу ефикасен во зафат.

Трет чекор:

Ние ја обложуваме фиоката со украсна хартија. Ние земаме картонски лист и го сечеме со истите мерења на целиот квадрант од кутијата. Одиме направете полица што ќе служи како поделба помеѓу градите на фиоките и горниот дел. Кога ќе го скратиме, ние исто така ќе го покриеме.

Рециклирана кутија за чевли за девојчиња

Четврти чекор:

Исекуваме правоаголни парчиња картон до големината што ја сакаме, да се направат делители што ќе одат на врвот на кутијата. Ние исто така ги покриваме со украсна хартија. Го избираме копчето за градите на фиоките и го ставаме. Во мојот случај го залепив со топол силикон.

Останува само да го украсиме или да го наполниме со сите предмети што ги сакаме. Јас го наполнив со мали играчки и предмети за една девојка, така што таа може да ги користи како биро и да ги има сите овие предмети собрани и при рака.

Рециклирана кутија за чевли за девојчиња

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.