Рециклирани играчки: Волшебната флејта!

Занает со флејта

Една од работите што најмногу им се допаѓа на нашите деца се сите оние играчки содржи музика. Па, не мора секогаш да е скапа играчка што ја содржи, да се потсетиме дека понекогаш наједноставните и најлесните работи се оние што најмногу им се допаѓаат на нашите деца и ги забавуваат нашите деца додека купуваат играчки играат еднаш., А потоа тие фрлете ги во градите на играчките.

Во овој случај можеме да направиме кавал со нешто едноставно како сламки, сламки, трска или како што сакаме да ги наречеме. Тие се продаваат во кој било супермаркет. Е ви требаат онолку колку што сакате кавал, односно можете да го направите со четири сламки или со дванаесет. По ваш вкус!

Освен сламките, ќе ви треба и малку лента или лента. Друга опција е лепак, но ако можете да се одлучите за лента, ја препорачувам затоа што ќе биде многу подобро, полесно да се направи, па дури и побезбедно. Како што можете да видите, ни требаат само неколку работи и сега да ја направиме нашата флејта!

Лесно е како да се земат сламките и да се сече секој малку пократок од претходниот, можеме да користиме владетел за да го измериме. Continueе продолжиме да ги сечеме сламките сè додека имаме неколку од нив (како што рековме претходно, колку што сакате).

Подоцна ставаме слој лента или изолациона лента, ги ставаме сламките внимателно на неа и го завиткуваме со лентата, така што тие се прикачени. Тоа е толку едноставно и забавно!

Повеќе информации - Занаети за деца: Летечкиот бакнеж

Фото - Снск24

Извор - Снск24


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   леиза dijo

    Она што е чудо за прирачниците, интересно е да се откријат количините на нештата што можат да се направат како корисен материјал