Кеси за сувенири за родендени

Кеси за сувенири за 1 роденден

Денес ќе ви покажеме упатство што треба да го направите торби за сувенири за родендени, со тема Був.

Оригинална идеја ако барате роденденот биди уникатен.

Кога ќе го прославиме роденденот на детето, ние бараме совршенство, ние бараме да бидеме оригинални и забавни, за тоа ништо подобро од направиме сами секој детал од роденденот.

Во зависност од возраста на роденденското момче, понекогаш е тешко да се избере каков лик или тема да се користи.

Идејата што ви ја донесов денес е сосема точна, бидејќи од бувовите се многу модерни во која се среќавате и исто така тие се многу убави животни.

Материјали за правење торби за сувенири за роденден:

 • Печат или обоен картон
 • Бел картон
 • Лепак
 • Ножици
 • Цинтас
 • Слика со був, можете да ја најдете во продавници за канцелариски материјал, котилон и исто така на Интернет има многу разновидност
 • Калапи за торбите и деталите што ќе ги најдете подолу.

кеси за материјали за сувенири

Калапи за правење торби за сувенири за роденден:

калап за кесички 2

 

мувла со кесички

Чекори за правење торби за сувенири за роденден:

Чекор 1:

Првото нешто што го правиме е исечете ги сите калапи на избраниот картон.

чекор 1 торби за сувенири

Чекор 2:

Јас веќе го коментирав во претходните објави, употреба на руменило, заедничкиот што го користиме за шминкање, по рабовите, ни го дава сенка и совршенство.

Во овој случај, јас го користев тоа во А. начин посилен од вообичаеното, бидејќи сакав да додадам боја засенчени во бел картон.

чекор 2 кеси за сувенири

Чекор 3:

Почнавме да соберете ги деталите со кои ќе ја украсиме торбата за сувенири.

Ние се држиме нашата утка над кругот што го исековме порано, користејќи мувла.

чекор 3 кеси за сувенири

Чекор 4:

Ја составивме торбата, како што покажува мувлата, ние се преклопуваме по обележаните линии и лепак.

Ние вежбаме каде што нè обележува калапот.

чекор 4 кеси за сувенири

Чекор 5:

Сега, само ќе ни требаше украсете ја нашата торба за сувенири.

Ние ги лепиме сите украси како што гледаме на сликата.

Да се ​​стави крај, поминавме лента низ дупките на врвот и вратоврска, а потоа украсете со лак.

чекор 5 кеси за сувенири

Значи, би било подготвено за нив пополнете го со добрите дека најмногу сакаат.

Soonе се сретнеме многу скоро!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.