Како да направите свеќи украсени со салфетки

свеќи украсени со салфетки

Денес од Занаети вклучени, ние ќе ви покажеме како да направите свеќи украсени со салфетки.

Многу едноставен начин да украсете го вашиот дом, оставајќи пријатна атмосфера со свеќи со свеќи.

Нема потреба да трошите цело богатство за да го украсите вашиот дом и да постигнете пријатни и деликатни средини.

Понекогаш со едноставен предмет, можеме да направиме неверојатни украси. Само искористете ја вашата имагинација и имајте ја потребни материјали.

Денес, ние ќе ви покажеме техника произлезено од decoupage, користејќи салфетки за украсување на кој било предмет, во овој случај ќе користиме свеќа.

Ајде да видиме чекор по чекор.

Материјали за правење свеќи украсени со салфетки:

  • Средни или големи свеќи, тоа зависи од вашиот вкус
  • Украсени салфетки
  • Решетка
  • Тијарес

материјали свеќа украсена со салфетка

Чекори за правење свеќи украсени со салфетки:

Чекор 1:

Салфетките доаѓаат во 3 слојаЗа почеток, мора да го отстраниме печатениот слој, како што гледаме на сликата подолу:

чекор 1 свеќа украсена со салфетка

Чекор 2:

Ние го ставаме печатен слој салфетка над свеќа, сè додека не го покриеме сето тоа и го пресечеме вишокот.

чекор 2 свеќа украсена со салфетка

Чекор 3:

Ние го загреваме железото, кога е целосно топло, многу нежно почнавме да ја поминуваме преку салфетката.

Она што се случува во оваа техника е дека парафин од свеќата почнува да се топи, со што се овозможува салфетката да се лепи на свеќата.

Постапката треба да биде многу мека, едвај ја допира салфетката, бидејќи ако салфетката е премногу јака, може да се скрши, што би морале да го започнат одново, користејќи нова салфетка.

Има разни дизајни на салфетки и обично ги добиваш специјално за decoupage во која било занаетчиска куќа.

Овие салфетки, специјални за декупаж се пофини и тие ќе ви овозможат да ја направите салфетката полесна за ракување.

Кога ќе го положите железо низ целата салфетка и ја гледате како е целосно прилепена на свеќата, започнете да се совпаѓате со ножиците, отстранувајќи го целиот вишок.

 

чекор 3 свеќа украсена со салфетка

Се надевам дека ви се допаѓа, запознајте се во следната.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.