Направи сам - Како да направиш смешна свинче кутија - ЧЕКОР ПО ЧЕКОР

Во ова туториал Јас ве учам како да направите еден свинче кутија многу смешно. Ние ќе ги украсиме вашите корици тие три прасиња во свињарник. Willе видите како се прави секоја од нив и како се создава ефект на глина.

Материјали

Да го сториме тоа свинче кутија ќе ви треба следново материјали:

 • Кутијата што сакате да ја декорирате
 • Полимерна глина во бои: светло розева, фуксија розова и црна
 • Шил и нож
 • Цемент или малтер
 • Контејнер
 • Вода
 • Кафеава акрилна боја
 • Стап или шпатула
 • Сјаен лак за завршница

Чекор по чекор

Во следното видео-упатство може да го видите процес на елаборација на свинчевата кутија детално објасни за да можете направи го сам.

Ајде да го прегледаме чекори следете за да не заборавите ниту еден од нив:

Започнуваме со обликување на мала свиња што лежи:

 1. Ние правиме малку срамнети со земја топка за стомакот со мала дупка во средината за да го создадеме папокот.
 2. Создадете четири мали топчиња за нозете со пресек на половина за да ги симулирате копитите.
 3. Главата исто така ќе биде друга топка исцедена многу нежно.
 4. Со фуксија розова боја направете мала топка, истегнете ја малку и израмнете ја. Направете две дупки за муцката и залепете ја на лицето на свинчето.
 5. Исто така, направете две дупки во лицето за да вметнете две црни топчиња во нив и со тоа да ги создадете очите.
 6. За да ги направите ушите, мора да создадете две срамнети со земја капки светло розова боја и уште две малку помали од розова фуксија. Залепете ги едно врз друго и ставете ги на главата на свињата преклопувајќи ги надолу.

Ајде сега свинче задник:

 1. Создадете розова топка.
 2. Означете линија од центарот до работ.
 3. Направете тенка линија и залепете ја во центарот со тркалање како опашката на свињата.

Да го сториме седечка свиња:

 1. Создадете топка и превртете ја малку за да ја истегнете малку за телото.
 2. Направете дупка за папокот.
 3. За нозете, истегнете две розови топки и лепете ги на телото.
 4. За да ја направите главата, следете ја истата постапка како и кај првата свиња.

Да се ​​создаде свињарник Е мора:

 1. Измешајте го цементот или малтерот со вода додека не добиете паста.
 2. Нанесете и кафеава акрилна боја за да ја обоите.
 3. Намачкајте го капакот на кутијата со кит додека не се покрие целосно, оставајќи прилично дебел слој.
 4. Пред да се исуши, ставете ги прасињата во неа.
 5. Кога кит се суши, нанесете лак од завршен сјај.

И ќе имате подготвени свинче кутија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.