Симпатична картичка од глуварчињата

картичка од глуварче

Овој занает е многу забавен да се прави со деца и најдоброто нешто што е многу лесно да се направи, така што децата ќе уживаат да го прават и да му го даваат на некој важен за нив. Материјалите се лесни за добивање, а исто така, Не треба многу чекори за да се заврши оваа симпатична смешна торта од глуварче.

Не пропуштајте ги следниве чекори и веќе можете да започнете да размислувате на кого сакате да му подарите, бидејќи сигурно лицето кое ќе го добие ќе се чувствува многу благодарно и среќно што ќе добие рачно изработен подарок, а исто така, направени со сета наклонетост и loveубов на оние што го сториле тоа.

Што ти треба за занаетчиството

материјали за картички од глуварче

 • Обоени палети
 • Една картичка со големина ДИНА-4
 • Поло стапчиња
 • 1 владетел
 • 1 молив
 • Лента за миење
 • Бришач

Како да направите смешна картичка од глуварче

Прво ќе треба да ги направите глуварчињата и ќе започнете со правење различни кругови во вистинските бои, така што ќе остане убава глуварче. Круговите направете ги како што гледате на сликата. Потоа исечете ги и залепете ги круговите еден врз друг. Кога ги имате, само треба да го залепите поло стапот од бојата што сакате да ја направите глуварчињата да изгледаат убаво. Избравме да направиме три глуварчиња за картичката.

Следно, преклопете го картонот така што да е во форма на картичка и направете го џебот каде што ќе одат зачуваните глуварчиња. Исечете парче хартија во различна боја од картичката и залепете го на предната страна со убава лента за миење садови. Додадовме со машина за пеперутка, неколку мали жолти пеперутки за украсување на џебот.

Веќе ја имате вашата слатка картичка од глуварче!

Забелешка: За да го направите посебен подарок, можете да ставите позитивна придавка зад секоја глуварче што ја опишува личноста што ќе ја добие, а во внатрешноста на картичката ќе можете да напишете убави зборови за таа посебна личност.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.