Смешна маска за новогодишната ноќ

Сега кога се ближи новогодишната ноќ, ќе размислувате како да ја направите забавата позабавна и пријатна за сите присутни. И времето пред грозјето и часовите по забавата можат да бидат фантастични моменти за забава со семејството. Затоа, ви го донесовме овој многу едноставен занает што треба да го направите со деца, тие ќе бидат многу среќни да направат своја маска!

Овој занает е идеален да се прави со деца над 6 години, но ако го правите со помали деца, важно е да им помогнете и да ги водите низ процесот. Тоа е едноставен и многу брз занает за правење.

Материјали што ви требаат за да го направите занаетот

 • 1 лист ева гума со син сјај
 • 2 кружни стапчиња
 • Ревност или топол силикон
 • 1 ножици
 • 1 гума за бришење
 • 1 молив

Како се прави занаетчиството

Овој занает е многу лесен и брз, децата ќе сакаат да го прават тоа толку брзо и да изгледа толку добро. Прво ќе треба да нацртате на задниот дел од ева гумата со сино сјај, маската што сакате да ја направите. Направивме и мустаќи за да ја придружуваме маската и да ја направиме уште позабавна.

Откако ќе го нацртате, само треба да го исечете. Што се однесува до маската, ќе мора Исечете ја внатрешноста на очилата за да можете да гледате добро откако ќе ги носите. Погледнете ги сликите за да го добиете тоа како што треба.

Сега, кога сè е отсечено, треба само да го земете пол-столбот и да го ставите на страната на секоја празнична галантерија. Ние го залепивме со лента, но можете да го направите и со врел силикон, така што исто така изгледа добро.

Откако ќе стигнете до оваа точка, Funnyе ја подготвите вашата смешна маска за магичната ноќ на новогодишната ноќ!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.