Смешни животни со дрвени стапчиња

Смешни животни со дрвени стапчиња

Во овој занает ќе научиме како да направиме некои смешни животни со дрвени стапчињаНа Ние ја направивме структурата на пиле со жолта акрилна боја, средства за чистење картон и цевки. Ние, исто така, елабориравме зелен диносаурус и многу оригинална риба користејќи ги стапчињата и другите материјали како што се картон и помпони. Тоа е уште едно одвлекување на вниманието за да можете да правите со најмалите во куќата и да се забавувате.

Материјалите што ги користев за пиле:

 • Три дрвени стапчиња
 • Ellowолта акрилна боја
 • Парче картон со некаква шема
 • Картон со жолта големина А4
 • Многу мало парче портокалова градежна хартија
 • Две парчиња портокалови средства за чистење цевки
 • Топол силикон
 • Тијарес
 • Молив
 • Четка
 • Црн маркер

Материјалите што ги користев за диносаурус:

 • Три дрвени стапчиња
 • Зелена акрилна боја
 • Зелена картичка со големина А4
 • Парче жолт картон
 • Пластично око
 • Тијарес
 • Молив
 • Топол силикон
 • Црн маркер
 • Четка

Материјали што ги користев за рибите:

 • Три дрвени стапчиња
 • Парче портокалова градежна хартија
 • Парче акција од пастелна светло зелена карта
 • Пластично око
 • 4-5 мали помпони во боја
 • Тијарес
 • Молив
 • Топол силикон
 • Црн маркер
 • Четка

Овој занает можете да го видите чекор по чекор на следното видео:

Ел Полито

Прв чекор:

Ги сликаме трите дрвени стапчиња со жолта акрилна боја и го оставивме да се исуши. Willе го собереме телото на пилето што се спојува со трите стапчиња во форма на триаголникНа Willе им се придружиме со силикон.

Смешни животни со дрвени стапчиња

Втор чекор:

Ние ја ставаме триаголната структура на врвот на картон со отпечатоци и ќе ја следиме неговата форма да отсече друг триаголник од картон. Го исечевме и го лепиме на грб на стапчињата.

Трет чекор:

Ја поставуваме структурата до жолт картон и Ние цртаме крило на пиле на скала. Го отсекуваме крилото и ќе го поставиме на врвот на жолтиот картон. Toе земеме реплика од истото крило и за ова го цртаме неговиот преглед и ќе забележиме дека веќе имаме друго крило. Го отсековме она што беше нацртано и ги лепиме крилјата одзади на структурата.

Четврти чекор:

Willе ја направиме главата на пилето и за ова Cutе отсечеме круг по скала. Е сечеме мал триаголник што ќе биде малку од лицето. Ние ги лепиме парчињата на структурата.

Смешни животни со дрвени стапчиња

Петти чекор:

Фаќаме две парчиња средства за чистење на цевки и преклопуваме еден од краевите со обликот на нозете. Со жешкиот силикон ги лепиме нозете во долниот дел од телото на пилето. Конечно ги бојадисуваме очите со црн маркер.

Диносаурус

Прв чекор:

Ги сликаме трите дрвени стапчиња со зелена акрилна боја и го оставивме да се исуши. Willе го собереме телото на диносаурусот спојувајќи ги трите стапчиња во форма на триаголникНа Willе им се придружиме со силикон.

Смешни животни со дрвени стапчиња

Втор чекор:

Ние ја ставаме триаголната структура на врвот на зелен картон и ќе ја следиме неговата форма да отсече друг триаголник од картон. Го исечевме и се држиме на грб на стапчињата.

Трет чекор:

На зелен картон што го правиме нозете на диносаурусите и за ова отсекуваме правоаголник и го делиме на два дела. Willе ја нацртаме главата квадрат и влечкаат, а ние исто така го исечевме. Исто така, ќе ја нацртаме опашката и го исечевме. Ние ги лепиме сите парчиња на телото на диносаурусот.

Четврти чекор:

На жолт картон го цртаме делот од телото на диносаурусот во форма на грб со шила. Го отсекуваме цртежот и го лепиме на структурата. Конечно го лепиме окото и цртаме со црниот маркер, малата уста во форма на насмевка.

Рибата

Прв чекор:

Земаме три дрвени стапчиња и ги собираме правејќи го телото на рибата и во форма на триаголникНа Willе им се придружиме со силикон.

Втор чекор:

Ние ја ставаме триаголната структура на врвот на портокаловата картичка и ќе ја следиме неговата форма да отсече друг триаголник од картон. Го исечевме и се држиме на грб на стапчињата.

Трет чекор:

На светло зелен картон цртаме две перки и опашка. Го отсекуваме цртежот и го лепиме на структурата. На портокалова картичка, исто така, ја цртаме устата на рибата, ја исекуваме и лепиме.

 

Четврти чекор:

Го земаме пластичното око и го лепиме. Конечно ги земаме малите помпони во боја и ги лепиме на опашката на рибата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.