Снегулка за украсување на прозорците

снегулка

La Божиќна декорација колку е полична, толку е поубава, еве ви предлагаме нова DIY за да можете да завршите со финализирање на деталите што ќе го разликуваат вашиот дом.

Во овој пост ќе ви покажеме како да го направите тоа лесно и брзо образец во облик на снегулка за украсување на прозорците со спреј за снег.

Материјали

  1. Papel
  2. Тијарес
  3. Спреј за снег

Proceso

copo1 (копија)

Како што можете да видите на фотографиите, начинот да се направи оваа снегулка е многу едноставен, се што треба да направите е добро да ја свиткате хартијата и да ја пресечете во стрела. 

За да ја преклопите хартијата, важно е да ја преклопите по следниот редослед: прво ќе го преклопиме на половина, така што ќе има форма на DIN A-5, а потоа повторно ќе го преклопиме на половина, намалувајќи го на облик на а ДИН А- 6.

Откако ќе го имаме вака, ќе го преклопиме на половина, но овој пат почнувајќи од центарот на листот, оставајќи триаголен облик (едната страна поголема од другата. Конечно, краткиот дел ќе го преклопиме на половина до едната страна и долгото на средина кон другата страна, останувајќи како на фотографијата.

После тоа, само ќе треба да го исечеме форма на стрела за да се формира снегулка.

copo2 (копија)


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)