Снешко со пластични чаши за еднократна употреба

Снешко

За овој викенд е многу типично да се постават новогодишната елка, сцената на Рождеството и сите новогодишни украси за украсување на домот според претстојни празници кои се приближуваат.

Затоа денес се одлучив за овој направен смешен снешко рециклирање на пластични чаши за еднократна употреба кои секогаш висат околу фиоката. На овој начин, ние правиме одлична Божиќен украс што децата ќе ги сакаат.

Материјали

  • Пластични чаши за еднократна употреба.
  • Клипови
  • Портокалов картон.
  • Црна чувствувана ткаенина.
  • Црна капа.

Proceso

  1. Направете кружна основа со очила на пластика со спојување заедно со клиповите.
  2. Изведување на различни нивоа додека не добиете голема топка. Покрај тоа, ќе биде потребно да се направи уште еден мал.
  3. Придружи се на тело и глава на овој снешко со клипови.
  4. трим пет кругови со филц y друг портокал за носот.
  5. Конечно, украсете го снешко со капа и мала шамија изработена со филц.

Повеќе информации - Снешко да украси, ја започнуваме божиќната илузија

Извор - Домашни занаети


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.