Миди прстен од сребрена жица

анило

Здраво сам пријатели! Конечно е ноември, пристигнува студот и со тоа поголема желба за занаети. Така, месецот го започнавме многу мотивирани да ви донесеме идеи кои ве исполнуваат со инспирација.

Во денешниот пост ви донесуваме како да се направи миди прстен со сребрен алуминиум и акрилен цвет.

материјал

 1. Алуминиумска или сребрена жица. 
 2. Орнамент во форма на акрилен цвет. 
 3. Тркалезни клешти за нос и клешти за сечење нос. 
 4. Маркер. 
 5. Лепак 
 6. Датотека за нокти.

Proceso

прстен1

Пред некое време објаснивме што се миди прстени, но за оние кои сè уште не знаете, миди прстени се прстени кои се поставуваат во средината на прстот и дека тие се многу модерни. Во претходниот пост, ви покажавме како да направите плетени прстени и денес ќе ги направиме со поотпорен материјал.

За почеток Ние ќе ја земеме сребрената или алуминиумската жица и ќе ја обликуваме околу маркерот. Tightе се затегнуваме додека не ја добиеме потребната ширина. Откако ќе бидете подготвени, ние ќе го исечеме вишокот парче со клешти за нос за сечење, ќе го залепиме со датотека за нокти така што е помазно и ќе завршиме со давање на заобленост со тркалезни клешти за нос до миди прстен.

Кога ќе завршиме со обликувањето на металот, ќе треба да одлучиме какви детали сакаме да има финишот на миди прстенот. На пример, Може да ставиме акрилен цвет на еден од советите со лепење на лепак. Друга опција е да го оставите без цветот и задржете ја спиралната форма  или, да се направи единствен прстен и во затворањето на миди прстенот поставете го цветот или која било друга ситница што ни се допаѓа.

До следната самодоверба! Како и секогаш, ве потсетувам дека доколку ви се допадна, можете да споделувате, да лајкувате и да коментирате.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.