Срце да го подарите денот на вineубените или пријателството

14 февруари се слави денот на loveубовта или пријателството. Во овој пост ќе ве научам како да направите ова срце изработена од ева гума, совршена за давање на овој посебен ден и покажување на нашите чувства.

Материјали за создавање на срцето на в Valentубените

 • Обоена ева гума
 • Тијарес
 • Лепак
 • Чистач на цевки
 • Ева гумени удари
 • Постојани маркери
 • Секач за колачиња во форма на срце

Постапка за правење на срцето на в Valentубените

 • За да започнете, фатете го секачот за колачиња и отсече срце во ева гума од бојата што најмногу ви се допаѓа срце.
 • Очите Е ги формирам со две бели и две црни кругови, направени со удари во мојот круг. Ако немате, можете да ги направите со приклучоци, компас, итн.
 • Willе го залепам црниот дел на врвот на белиот и со бел маркер ќе го направам деталите на очите.

 • Со црно средство за чистење на цевки ќе формирам Рацете и нозете. Рацете се со димензии 10 см, а рацете 5 см.
 • Рацете Goingе ги направам со дупка. Needе ни требаат 4 парчиња за да лепиме едно над друго. Така, ќе го залепам парчето чистач на цевки внатре, а над него капакот, што ќе биде другата рака. Истото ќе го сторам и со двете раце.

 • За да се формира нозете, Користев сребрен сјај и 4 срца и ќе ја направам истата постапка како да ги направам рацете.

 • Willе ги лепам рацете и нозете на задниот дел од нашите срца и ќе поставам уште еден капак што ќе биде уште едно розово ева гумено срце за да спречам лепилото да се покаже и ќе биде поубаво.

 • Да се ​​направи лице, Ќе започнам со лепење на очите, а потоа со црн маркер ќе ги направам деталите како што се носот и насмевката.

 • Сега, јас ќе им ја дадам формата на рацете за да земам подарок што овојпат ќе биде роза. Ако сакате да научите како се прават овие рози, КЛИКНИ ТУКА.

И така, нашата е подготвена вalentубено срце да се подари некој многу посебен за вас. Се надевам дека ви се допадна, се гледаме во следниот занает. Чао!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.