Ние правиме срце на гранки за Денот на вineубените (многу лесно)

Рустикални занаети за украсување на куќата

Да, признавам, имам постојан наклон кон сè што е природно и може да донесе топлина во домот. И сега кога се приближува Денот на вineубените, за да не пропаднам во мојата традиција, сакам да ја изненадам својата партнерка со срце направено од гранки од дрвја. И ако може да се обеси, сè подобро.

Значи, без понатамошно разочарување, она што беше кажано. Stepе ви покажам чекор по чекор како да го направите ова рустично срце. Се надевам дека Ви се допаѓа!

занаети од гранки на дрвја

Материјали

 • Ножици за сечење (или што било да се исечат)
 • Гранки (ако е можно од ист стил)
 • Четка
 • Лепак за бело дрво

Proceso

како да се направи срце од гранки

 1. Исечете гранки и трагајте во форма на срце. Не мора да биде точна однадвор, туку одвнатре. Делот внатре е она за што се грижиме ако е добро проследено.
 2. Откако ќе ги залепите трупците со помош на четката, започнете со друга иста надворешна силуета. Си помогнав себе си со гранчиња, така што надворешниот дел не „танцува“ многу.

занаети за вalentубените

 1. Додека ја трагате силуетата, продолжете да додавате гранчиња и лепете ги заедно. Силиконот може да се користи наместо лепак, иако според мој вкус, ми се допаѓа завршницата на лепилото што е пофина.
 2. Откако ќе заврши силуетата, оставете ја да седне за да лепи добро.
 3. Завршете го наоколу со стапчињата, нешто неправилно. Ако беше премногу совршено, тогаш сите несовршености ќе изгледаа лошо, и ние одиме по тој потпис рустикален допир. Потоа, оставете го да се исуши колку што е потребно додека лепилото не се исуши многу.

Лесен занает за Денот на вineубените

 1. Свртете го и продолжете да ги ставате клубовите што недостасуваат на другата страна.
 2. И во овој момент завршивте! Нека се исуши добро и тоа е тоа. Можете да го поддржите некаде или да го закачите со некоја риболов линија како што направив јас или слично.

Не ми преостанува ништо друго освен да ти посакам среќен Валентин! И каков многу посебен ден!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.