СТАЛЕН ШИШЕ СО ЕДНИЧЕН - ЧЕКОР ПО ЧЕКОР

Во ова туториал Јас ве учам да создадете А. unicornio на моделирање паста за украсување на стаклена тегла дека сакаме повторно да ја користиме. Е многу лесно и тоа е одлично за декорација на деца и организатор на мали предмети.

Материјали

За украсување на стаклена тегла со unicornio ви треба, во прилог на стаклена тегла, било кој паста за моделирање: глина, полимерна глина, флексибилна маса, ладен порцелан ... colores што ќе ви треба ќе биде:

 • Бланко
 • Агуамарина
 • розов стап
 • Слезово
 • Црна

Исто така, ќе мора да користите Црвена боја за руменило и маркер пенкало за очите.

Комо алатки, ти треба А. шило o чепкалка за заби да се направат дупки, и а нож со нож да се исече пастата за моделирање.

Чекор по чекор

Во следното видео можете да ги видите чекорите што треба да ги следите за да ги направите вашите unicornio и украсете го стаклена тегла. Seeе видите дека дури и децата можат да го сторат тоа и ќе биде одлично.

Ајде да го прегледаме чекори што треба да следите за да ги декорирате стаклена тегла, така што ништо не заборавате на ништо.

Опфаќа тапа со пастата за моделирање и оставете ја да се исуши. Додека сувиот капак почнува да го моделира вашиот еднорог.

 1. Да го сториме тело превртете топка од едната страна и создадете А. капка. Израмнете го малку па застане.
 2. на пати нејзините 4 реда во бела боја, а на нејзините краеви мора да лепиш смачкана црна или сива топка. Можете да направите линија за коса за да симулирате копита на еднорогот. Лепак две нозе на страните легнати и другите две вертикално пред телото.
 3. La Cabeza е друга капка бело, што мора да го лепите на телото. Направете две дупки за носот и нацртај го очи.
 4. За пело и Кола направи долга розова капка. Оној со опашката залепете го во задникот и оној со главата мора да го смачкате пред да го лепите.
 5. Направете две дупки во нејзината коса за да и поставите уши во нив. Од две бели топчиња создадете две капки и исушете ги. Залепете ги во дупките со клунот на капката свртен нагоре.
 6. Само на рог. За да го направите ова, создадете 3 линии со различни бои, придружете им се и извртувајте ги заедно. Ако рогот е многу долг, можете да го намалите вишокот. Залепете го на челото на еднорогот.

И треба само да го залепите вашиот unicornio на капакот на тегла и оставете ја пастата за моделирање да се исуши целосно.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.