Стаклена тегла украсена со лента за перење

Стаклена тегла украсена со лента за перење

Техниката за украсување со касета лента Тоа е едно од откритијата на овие последни времиња. Само со неколку лепливи ленти со привлечни дизајни и мотиви можеме да му дадеме втора употреба на кој било прибор што го сакаме бидејќи тие се одлични.

Затоа, денес ви ја покажуваме оваа техника користена на а празна стаклена тегла и потоа користете го како складиште за вреќи за чај. Различен, истовремено драгоцен начин на искористување на овие тегли за повторно користење на нив за друга намена.

Материјали

  • Стаклена тегла.
  • Лента за миење.
  • Кесички за чај.

Proceso

Прво на сите ќе ја измиеме стаклената тегла многу добро За да ги отстраниме мирисите, покрај тоа, ако тие содржат налепници за производи, ние исто така ќе ги отстраниме со вода и сапун или алкохол. Треба да биде целосно чист од нечистотија и лепак.

Потоа ќе започнеме украсете го капакот на теглата. Putе ставиме парче лента за перење од прва боја точно во центарот и ќе ја залепиме. Потоа, поставуваме парчиња од него нагоре и надолу додека не се заврши капакот.

Следно, со другиот модел на касета лента многу внимателно ја лепиме во раб на капакот за на тој начин да се покријат несовршеностите на другата лента за миење.

Тогаш ќе ја наполниме теглата со кесичките чај и во средината ќе лепиме лента за перење лента од една боја заокружувајќи ги нејзините краеви, но без да се преклопуваме една со друга.

Конечно, ќе го залепиме друг модел на лента во боја една до друга, во друга насока, исто така, сукајќи ги нивните краеви за да им даде пософистициран допир.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.