5 идеи за украсување со стапчиња за мраз: лесни, ефтини и корисни

Во ова туториал ти носам 5 лесни и ефтини идеи да се создаваат предмети со стапчиња за мраз. Можете да направите полици, обетки со нивниот организатор, мини кутии за овошје, па дури и табли. Тие имаат многу можности и можете да ги дизајнирате по ваш вкус.

Материјали

На главни материјали што ќе ви требаат скоро во сите овие идеи ќе бидат:

 • Стапчиња за сладолед
 • Силиконски пиштол
 • Тијарес
 • Сликање

Тие можат да варираат малку во зависност од предметот што сакате да го создадете и како сакате да го направите тоа. На пример, ако сакате да обележите дефиниција, ќе ви треба шема на матрицата y спреј боја, како што ќе видите во упатството за тривети, а за обетките ќе ви требаат жица за обетки y леплива лента да се создаде сликарскиот дизајн.

Чекор по чекор

Во следното видео-упатство Можете да го видите процесот на правење на секоја од 5 идеи за украсување со стапчиња за мраз. Seeе видите дека се лесно y брз на правење. И не заборавајте се претплатите наши YouTube канал за да не пропуштиме ниедно од упатствата што ги објавуваме.

Toе ја разгледаме секоја од идеите за да не заборавите ниту еден чекор и да можете направи си лесно

Полици

 

Приклучете ги шест стапчиња на краевите лепејќи ги со силикон во пиштол и создавање на шестоаголник. Од првиот ред, лепете повеќе на него додека не останете добар број слоеви, доволно за да можете да ги поставите вашите украсни предмети на него. Насликајте го со акрилна боја, иако исто така можете да го направите со спреј боја, и кога ќе се исуши, ќе имате полица подготвена да обеси.

Подлога

Мора да поставите осум стапчиња еден до друг и да ги споите на дното со уште три други стапчиња во спротивна насока. За украсување на тројката, ставете a шаблон на матрицата на врвот и се применуваат спреј боја. Отстранете го шаблонот и ќе го имате обележаниот дизајн. Сега можете да го користите вашиот тривет за да поставите кафемат, извор, тенџере ...

Мини кутија со овошје

Поставете неколку чепкалки за заби еден сантиметар приближно хоризонтално. Морате да ги лепите чепкалките за заби од сите страни, затоа држете се вертикална чепкалка за заби на секој од краевите, овие ќе бидат оние што ги држат страните. Одете со сечење на заоблените краеви, така што кутијата е квадратна. На овој начин можете да чувате киви, мандарини или кое било мало овошје во А. декоративни y креативни.

Обетки

Исечете ги краевите на чепкалките, или направете ја формата што ја сакате. Со шило прободете го стапчето за мраз и направете А. дупка со дупка да помине низ оној прстен кои за возврат ќе бидат закачени на структура на обетки. Насликајте ги како што сакате акрилна боја. Во овој случај, можете да креирате делови со вметнување леплива лента да се насликаат прави линии. И така имате неколку обетки обичај и многу економски.

Организатор на обетки

Создадете две триаголници, секој со три стапчиња и поправете ги со силикон. Ставете ги рамо до рамо и лепете ги краевите на друг стап врз нив, оставајќи триаголник на секоја страна. Залепете онолку колку што сакате на едната или на двете страни. Насликајте го со акрилна боја или со спреј бојата што најмногу ви се допаѓа, а кога ќе се исуши ќе имате декоративен простор каде да го оставам твојот во тек.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Мирта. М Суарез dijo

  ВЕЛИКА ,, Го сакав, до денес не бев во можност да уживам во се што објавивте овде.
  Бог секогаш да биде со вас и да продолжи да се грижи за вас, така што ќе нè воодушевите со вашите идеи.
  Љубов за тебе

  1.    Ајрин Гил dijo

   Ви благодарам многу на Мирта