Ознаки ознаки за scrapbooking. Срца

тагови ознаки бележници Донлумузични срца

Резервирање Тоа е техника што се користи при создавање на карти од сите видови со хартија и картон. За украсување на овие дела се користат многу различни украси како на пр етикети, срца, цвеќиња, налепници ... во овој пост ќе ви покажам како да ги направите овие коразони што се совршени за додавање на картички, разгледници или какво било занаетчиско дело.

Материјали за изработка на етикети на срцеви ознаки

 • Обоена ева гума
 • Колач за срце за колачиња или тестенини
 • Картон во боја
 • Тијарес
 • Лепак
 • копчиња
 • Чувствувани пенкала
 • Цвет ева гумена дупка удар

Процес на разработка на етикети на срцеви ознаки

 • Исечете парче ева гума од дизајнот што најмногу ви се допаѓа.
 • Со секачот за колачиња означете го прегледот на срцето и внимателно исечете го.
 • Исечете тенка лента од картон и на крајот направете форма на етикетата како што се појавува на сликата

тагови обележувања срца

 • Залепете ја оваа лента приближно во центарот на срцето.
 • Ставете украс одозгора, јас се определив за цвет со копче одозгора, но вие можете да изберете што најмногу ви се допаѓа или да имате дома. Секако дека има илјада различни опции.
 • Со маркерот напишете порака или името на лицето на кое ќе му ја дадете картичката или работата што го носи срцето.

тагови scrapbooking срца

И ние завршивме. Еве ги нашите картички или ознаки персонализирана техника во форма на срце за книги за белешки. Запомнете дека ако правите, можете да ми испратите фотографија преку која било од моите социјални мрежи.

Ознаки за срцеви книги

Се гледаме на следниот занает. Чао.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.