Како да направите балерина со фимо или полимерна глина

фимо танчерка

Во ова туториал Јас ве учам да моделирате убава балерина со Фимо o полимерна глина. Willе видите дека овој чекор по чекор е полесен отколку што мислите.

Материјали

За да направите балерина можете да користите било каков вид на полимерна глина. Боите што ќе ви требаат, ако сакате да ги направите како овие во ова упатство, ќе бидат следниве:

  • Боја на месо
  • Rosa
  • костен

За да ги свиркате деталите на лицето што ќе ви требаат трајни маркери.

Чекор по чекор

Да го сториме тоа танчерка со Фимо започнува со главата. Се тркалаат топка во боја на месо додека не се формира овал.

Cabeza

Следете низ косата. Израмнете топка кафеава или бојата на косата што сте ја одбрале.

пело

Залепете го на главата на танчерот и со нож обележете ги линиите на косата.

коса

За да направите пунџа, израмнете розова топка и залепете ја на косата. Потоа залепете топче од бојата на косата на тој розов дел.

мајмун

Да преминеме на телото. Завртете топка само од едната страна со дланката за да создадете форма на солза. Лепете го на главата со прицврстување на горниот дел на него.   тело

За да ги направите краците, креирајте две линии со тркалање на две топчиња во боја на месо. Скрашајте ги краевите малку за да симулирате раце и лепете ги на телото како што сакате да ја создадете балерината. Јас ги поставив, но имате многу различни можности.   рацете

За нозете е многу слично. Ги создавате двете линии и ги лепите на телото.

нозе

За чевлите на балерината, малку истегнете две розови топки за да создадете две овали. Вежбајте дупка на крајот и лепете ги низ тој дел на крајот на нозете.

Пити

За да изгледа како да танцувате, движете ги нозете додека не се во посакуваната положба. Ги преминав.

нозе од балерина

Тутуто на балерината е многу важно. Создадете прилично долга линија и израмнете ја. Преклопете го како хармоника.

туту

Залепете туту околу телото.

балерина туту

Лицето е толку мало што ќе биде полесно да се наслика. Со трајни маркери, насликајте го како што сакате.

лице

Можете да додадете подвижен ремен или приврзок за клучеви за да го носите насекаде виси од ранец, чанта или за клучеви.

мобилна закачалка

И ќе завршиш твојата танчерка. Променете ја бојата на косата, бојата на облеката и создадете различни лица. Направете целосно прилагодена балерина. балерина


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.