Смешна торба за завиткување подароци #yomequedoencasa

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе го направиме ова торба за завиткување за подароци. Es совршен за употреба ако некој од нашето семејство има роденден овие денови на карантин, особено ако е една од најмалите.

Дали сакате да видите како да го направите тоа?

Материјали што ќе ни требаат за да ја направиме нашата забавна торба за пакување подароци

 • Ако немате хартиена кеса, можете да ја направите, тоа е многу едноставно. Подолу ги оставам чекорите за да го сторам тоа.
 • Картон картон од разни бои.
 • Сјајна хартија или морска хартија, исто така можете да користите лента од ткаенина.
 • Маркери од разни бои.
 • Лепак
 • Двострана ревност
 • Тијарес
 • Правило

Рацете на занает

Можете да видите како да го направите овој занает на следното видео:

 

 1. Првиот е имајте или направете хартиена кеса. Доколку немате, можете да го направите, следејќи ги упатствата на следниот линк: Направете хартиена кеса за да складирате нешто или дајте подарок
 2. Да одименацртајте хоризонтална линија што ја дели вреќата на две половини. Willе го сториме ова и од предната и од задната страна. Подоцна Makeе направиме кругови од различни бои на дното, Колку повеќе ќе биде весела, толку ќе биде пошарена и позабавна торбата.
 3. Сега исечевме две картонски ленти за да направиме некои ремени. Ние ќе ги организираме од горниот дел на торбата, игнорирајќи го преклопот на затворачот до линијата што ја повлековме претходно.
 4. На сјајна хартија, или можете да користите лента од ткаенина, ќе направиме лак, дека ќе лепиме помеѓу двата ремени на врвот на торбата.
 5. Да се ​​стави крај, ќе направиме неколку кругови на картон и ќе ги залепиме таму каде што се спојуваат заградите и нацртаната линија. Addе додадеме две точки во центарот на секој круг и веќе имаме неколку копчиња за да ја завршиме облеката на нашата торба.

И подготвени!

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает. И запомнете, овие денови останете дома.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.