Торба за чување гел

Торба за чување гел

Развивме многу специјална торба за вашите најмали дома однесете го вашиот омилен лик во авантури со хидроалкохолен гел. Тоа е начин да го носите вашето средство за дезинфекција рачно и да висат од училишна торба или чанта за да можат да го имаат при рака.

Едноставно е да се направи, направено со ева гума и неколку мали заковки за да можат да ја украсат торбата. Убавината на оваа торба е нејзиниот смешен Спајдермен, многу лесно да се направи ако ги следите чекорите како што е наведено во видеото што е направено.

Материјалите што ги користев се:

 • Црвена ева гума.
 • Прстен и кука за прстен за клучеви.
 • Постојан црн маркер.
 • Бела акрилна боја.
 • Добра четка.
 • Молив.
 • Правило
 • Ножици
 • Топол силикон и пиштол.
 • Дебела црна нишка.
 • Игла.
 • 1 Метална спојка.
 • Црни пластични спојници за украсување.

Овој занает можете да го видите чекор по чекор на следното видео:

Прв чекор:

На голем лист ева гума ги преземаме потребните меркие со големина на хидрогелот. Needе треба да биде прилично долг правоаголник за да може да се преклопи и да се покрие гелот. Ние го исечевме. Го ставаме гелот врз ева гумата, го преклопуваме и пресметуваме така што млазницата е во средина. Нацртаме круг каде ќе оди излезот на гелот и исечете го. На врвот ќе нацртаме размавта што потоа ќе ја исечеме.

Втор чекор:

Во едно од лицата што ќе не формираат од торбата што ќе ја направиме нацртајте ја пајаковата мрежа и очите на Спајдермен. Willе започнеме со правење на нормален крст и оттука сите соседни попречни линии. Willе ги нацртаме очите слободно. Со маркер ги обележуваме сите линии што ги нацртавме, вклучувајќи ги и очите.

Трет чекор:

Ние ги обележуваме очите и ги обојуваме бели, во случај да ги насликаме рабовите на црните очи. Ние ја правиме дупката во преклопот што ја исековме и го ставивме обрачот внатре со закачалката.

Четврти чекор:

Ние ја провлекуваме конецот на иглата и ние ги шиеме страните на торбата. Ние правиме само три конци во форма на крст, бидејќи подоцна ќе го украсиме со црни загради. Во една од точките што ќе ги шиеме на горниот дел, ќе го оставиме слободно затоа што ќе зашиеме затворач внатре што ќе биде оној што ќе ја затвори и отвори таа страна на торбата. На овој начин ќе ја имаме таа дупка за да можеме да го ставиме и отстраниме гелот кога е потребно.

Петти чекор:

За да ги покриеме конците што ги зашивме, ќе дадеме точка на топол силикон и ќе ги залепиме заградите црна пластика. На овој начин ќе биде украсен. Со нашата готова торба ќе го ставиме гелот и ќе го подготвиме овој оригинален занает.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.