Кесички со бонбони во форма на еднорог

Материјалите што ги користев се:

За торбата еднорог:

 • Исчистете кеси од целофан или исчистете го целофанот за да ги направите кесите
 • целофан или про clearирна лента
 • бела гума ева за да ги направи ушите
 • розова ева гума за да се направи внатрешноста на ушите
 • сина ева гума за правење на удирања
 • розова светкава картонска плоча за да ги направи theвездите
 • картонски жолт сјај за да се направи рог
 • црно пенкало за фиксирано обележување
 • пиштол со топли силикони
 • cutвезда-машина за умирање (опционално затоа што theвездата можете да ја направите рачно)
 • ножици
 • молив
 • слатки: облаци и чоколади

За картонски еднорог цевки:

 • Картонски цевки
 • бела акрилна боја
 • мала про clearирна вреќа со целофан
 • жолто сјајна картон за да се направи starвездата
 • бела гума ева за да ги направи ушите
 • мали цвеќиња за украсување
 • црн маркер за сликање на очите
 • розова ознака за сликање на руменило
 • пиштол со топли силикони
 • слатки: лаказито

Овој занает можете да го видите чекор по чекор на следното видео:

Чанти за еднорози

Прв чекор:

Фаќаме целофанска хартија и ги формираме кесите. Ние ги лепиме рабовите со про transparentирна лента и оставаме отворен дел за да ги ставиме бонбоните. Toе направиме рог на еднорог, за ова земаме картонски златен сјај и го свртуваме. На неговиот грб со рака ќе го нацртаме обликот на рогот и ќе го исечеме. Со истиот овој рог можеме да го користиме како образец за да ги нацртаме сите што ни требаат.

Втор чекор:

Со .вездена форма машина за умирање исечете малку starвезда од картон со розов сјај. На бела гума ева ги насликаме и исекуваме ушите. Во другиот розова ева гума го цртаме внатрешниот дел на увото и го исекуваме. Ние ќе ги залепиме двата дела со врелиот силикон. Со формираното уво ќе го залепиме во вреќата што ја формиравме.

Трет чекор:

Со сината гума ева вНие го исекуваме обликот на удирањата и го лепиме. Ние исто така правиме со остатокот од додатоците, ги лепиме рогот, theвездата и помпоните со силикон. Конечно ги цртаме очите со маркерот.

Кесички со бонбони во форма на еднорог

За цевката еднорог:

Прв чекор:

Фаќаме парче картонска цевка и ние го насликаме со бела акрилна боја. Оставаме да се исуши.

Го затвораме долниот дел од цевката и ставаме внатре во цевката мала пластична кеса.

Со силикон лепиме додатоци што сме го сториле како во претходниот занает. Вметнуваме рогот, ушите и малите цвеќињас Ние цртаме очите со црниот маркер и ние го правиме тоа руменило розево.

Кесички со бонбони во форма на еднорог

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.