Три различни и едноставни подножја со жици

Копчиња со јаже

Сега кога сме во убаво време, сакаме да украсиме со јажиња и свеж текстил, затоа во овој занает ќе правиме три различни подвозници изработени од јажиња. Seeе видите дека тие се многу едноставни за правење. Можете да изберете да слушнете опција и да ги правите сите вака или да направите пар од секој модел и да ги комбинирате. По ваш вкус!

Можеме да видиме како да ги направиме?

Материјали што ќе ни требаат за да ги направиме нашите подножје со јажиња

Материјали

 • Stици од различни видови: еден од нив е заоблен, друг рамен и последен тенок.
 • Пиштол за топол лепак
 • Тијарес

Рачен занает: подлошки со жици

Modelo 1

 1. Почнавме да ветер кружното јаже околу себе, добро обезбедување на првиот круг со врел силикон и потоа ставање точки на силикон по должината на секоја рунда. Да завршиме се враќаме на добро зацврстете со топол силикон.

Подножје за јаже

 1. Откако заврши, Забележуваме дека нема траги од силикон жешко никаде Ако има силикон, го отстрануваме користејќи го работ на силиконскиот пиштол.

Костери

Modelo 2

 1. За да го направиме вториот модел на бродови, ќе го повториме ист процес како и погоре но ќе одиме фиксирање на главниот акорд со конечен акорд покрај тоа што ќе ставите малку врел силикон за зајакнување. Прво на сите, ќе го врземе тенкиот јаже до крајот на другото јаже. Овој дел ќе биде местото каде што ќе почнеме да се тркаламе.

Копчиња со жици

Занаетчиски подножје

Modelo 3

 1. Во овој модел ќе користиме рамно јаже. Сечеме 4 парчиња и ги лепиме во центарот формирајќи своевидна starвезда.

Плетени поделници

 1. Сега со друг подолго парче јаже да го засукаме околу вездата. Прво ќе го залепиме крајот на јажето над едно од претходните јажиња.

Чекор 1 костер

 1. Ние ќе одиме намотување на јажето како што следува: го поминуваме јажето под една од theвездите, а потоа преку две. Повторуваме, еден подолу и два горе, додека не го имаме кругот колку што сакаме. Ние ќе се поправиме со топол силикон. Ние го лепиме крајот и ги исекуваме сите вишоци на краевите.

Валани тркала

Самостојни поделници

Костери

И подготвени!

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.