Како да ги декорирате агендите со Ваши лента

Како да декорирате дневници користејќи лента за миење садови

El Washi касета или украсена леплива лента, тоа е материјал што ни овозможува украсуваат разни предмети и тоа на многу лесен начин, покрај економски.

Денес споделуваме со вас упатство за Како да ги декорирате агендите со Ваши лента.

На пазарот има разни видови на лента за Ваши, како и разни текстури и бои.

Со него можеме да украсуваме од агенди, до навлаки за мобилни телефони.

Тоа ни овозможува да создаваме, играјќи со отпечатоци и бои.

Дури е навикнато редат цели wallsидови и мебел, трошејќи многу малку, бидејќи цената на Washi касета супер е достапен за сите нас.

Што ако ние украсуваме агенда користејќи лента за миење садови?

За помалку од 5 минути ќе имате супер персонализирана агенда по ваш вкус, идеална за подарок.

Материјали за украсување на агендите со Ваши лента:

 • Лента Ваши во посакуваните бои и дезени
 • агенда
 • Хамоза хартија
 • Удар со дупки од хартија
 • Машина
 • Тијарес
 • копчиња
 • Картон
 • Ленти во боја

материјали за украсување на агендите со мијална лента

Чекори за украсување на агендите со Ваши лента:

Чекор 1:

Го отстрануваме оригиналниот капак на нашата агенда.

Ние ќе го користиме како калап.

На картон квадрат го пресекуваме обликот на капакот на дневникот.

Ние мериме каде треба да вежбаме за подоцна ставете го на спиралата на дневниот ред.

чекор 1 украсете дневници со касета лента

Чекор 2:

Со големо внимание и прецизност, почнуваме да лепиме лента по лента од лентата Ваши на картон, имајќи предвид дека одвојувањето на секоја лента не се гледа.

Ние вежбаме.

чекор 2 украсете дневници со касета лента

Чекор 3:

Ние ја отвораме спиралата и го ставаме капакот, ја затвораме спиралата.

чекор 3 украсете дневници со касета лента

Чекор 4:

Si tu агенда карактеристики еластична за затворање, ајде да ја искористиме можноста и да го украсиме, но тие можат украсете го капакот со копчиња и други материјали што ги сакате.

Во овој случај, јас го украсив еластичен ремен со копчиња.

чекор 4 украсете дневници со касета лента

Чекор 5:

Во спирала, обесивме прстен за клучеви.

чекор 5 украсете дневници со касета лента

Чекор 6:

За приврзок за клучеви, врзуваме ленти во различни бои.

Ако е а подарок за една млада девојка или девојка, тие можат да висат мини кадифен играчки или камења кои имитираат кристали на бои.

чекор 6 украсете дневници со касета лента

 

Се среќаваме во следната, имајте убава недела.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.