Украсете тетратка со овошје на ФИМО

тетратка

Денес ви донесуваме А. Многу кратка и шарена самодоверба. Туторијал во кој ќе искористиме неколку додатоци за убавина украсуваат А. тетратка на белешки и на тој начин му даваат уникатен и личен допир, тоа нè тера да сакаме да пишуваме во таа тетратка.

За да го украсиме, ќе користиме некои овошје направени со FIMO кои се користат за нокти за нокти и дека ние, овој пат, ќе им дадеме втор живот. Ние почнавме!

Материјали

 1. Тетратка. 
 2. Додатоци за нокти FIMO (Се продава во бар, а исто така е веќе ламиниран)
 3. Бел лепак. 
 4. Некои пинцети.
 5. Четка

Proceso

либрета_ФИМО

либрета_ФИМО2

Takeе го земеме белиот лепак и ќе го рашириме со четка преку деловите од тетратката што сакаме да ги украсиме. Подоцна, ако сме го купиле FIMO во кафеана, ќе го исечеме со помош на машина што е можно пофино и ќе го поставиме со пинцети на тетратката каде што сакаме.

После тоа, ќе го оставиме да се исуши 24 часа и нашата персонализирана тетратка ќе биде подготвена.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.