Украсете ја својата соба со овој ева гумен знаменце и помпони

Знаменца им треба многу за да ги украсуваат собите и детските забави. Во овој пост ќе ве научам како да го направите овој транспарент со многу малку материјали и ќе можете дајте оригинален шмек на вашата соба или некој агол од вашата куќа.

Материјал за да се направи знаменце за вашата соба

 • Ева гума
 • Дрвени стапови
 • Тијарес
 • Лепак
 • Владетел и молив
 • Секач за колачиња во форма на срце
 • Обоени помпони
 • Јаже или кабел
 • Постојани маркери

Постапка да се направи знаменце за вашата соба

 • За да започнете ви треба дрвен стап и парче ева гума.
 • Моите мерења се она што го гледате на сликата, но можете да ги прилагодите на вашите потреби.
 • Лесно превртете го стапот во пената и залепете го како пергамент.

 • Со помош на владетел измерете го центарот на ева гумата, во мојот случај тоа е 6,5 см.
 • На страните ќе ставам ознаки на 5 см.
 • Joinе се придружам на овие 3 марки и ќе излезе триаголник.

 • Исечете по линијата што излезе и ќе ја имате основата на знаменцето.
 • Сега, изберете остатоци од трудови што ги имате од други проекти.
 • Со машината за дупчење квадрати I'mе направам неколку.
 • И ќе почнам да формирам мозаик на врвот на друга картичка.

 • Откако ќе се формира мозаикот на плоштадите, ќе користам а секач за колачиња во форма на срце.
 • Willе ја нацртам силуетата од задниот дел и ќе го исечам срцето.

 • Залепете го срцето на врвот на знаменцето.
 • Со златен маркер ќе напишете го зборот „loveубов“.
 • И на дното ќе погодам обоени помпони.

 • Можете да ги поставите боите што најмногу ви се допаѓаат.
 • На краевите на столбот за да можам да го обесам знаменцето што ќе го ставам парче жица.

 • И така, знаменцето заврши за да го постави на вратата од твојата соба или каде било.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.