Украси за моливи ЕВА

украси од гума ева за моливи

Овој занает е многу лесен за изведување, а децата го сакаат затоа што можат да ги украсуваат своите моливи и пенкала со форми што самите ги создале. Тие се многу лесни за изработка на украси за моливи ЕВА што ќе ги сакаат децата. Бидејќи мора да користите ножици и секач, потребно е возрасното да ја надгледува активноста или дека тоа го спроведуваат постари деца.

Потребно е малку време за да се направи тоа, а материјалите се исто така малку. Бидејќи е потребно малку време да се направат украси за моливи ЕВА, можете да направите колку што сакате вашата фантазија. Направивме три.

Што ти треба за занаетчиството

материјали за украсување на гума ева

 • Обоени парчиња гума ЕВА
 • Движејќи очи во случај да ви треба
 • Бришач
 • 1 молив
 • Тијарес
 • Секач

Како треба да го направите занаетот

Primero, Theе мора да ги нацртате формите што сакате да ги имаат вашите украси со моливи на парчињата ЕВА. Откако ќе ги исечете облиците, ќе треба да направите само две ленти во средината на украсот со помошн нож.

Откако ќе ги исечете формите и лентите направени со секач, додајте ги украсите на украсите што го бараат тоа. Ако сте направиле животни, ставете ги очите или ставете ги украсите што ги сакате. Направивме три украси: делфин, пиратски череп и златна топка.

Во делфинот додадовме движечки очи и во пиратскиот череп. На златната топка додадовме самолепливи ЕВА starsвезди.

Во рамките на овие две редови ќе оди моливчето или алатот што сакате да го нацртате или насликате (пенкала, боички во боја, дрвени моливи во боја, итн.).

украси за ева гумени моливи

Веќе ги имате вашите украси за моливчињата ЕВА! Кои се забавните начини што сте ги направиле за да уживате секогаш кога сакате да користите алатка за пишување или сликање?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.