Како да направите украсни приврзоци со стапчиња за сладолед

занаети за рециклирање

Неодамна покажа како се прават приврзоци со волна и жица, и денес ви ја донесов оваа друга идеја. Од време на време имам чувство дека наместо во живеалиште, живеам во некаква изложбена галерија. Но, ми се допаѓа, носи многу топлина и личност. И прилагодување на домот, денес ќе ве научам како да изведувате украсни приврзоци со стапчиња за сладолед кои рециклираат остатоци од картон.

материјали за изработка на украсни приврзоци

Материјали

 • 16 обоени стапчиња. 4 од секоја боја.
 • Отпадоци од картон
 • Дебел канап
 • Тијарес
 • Бел лепак
 • Зелена и црвена боја
 • Четка

Proceso

идеи за занаетчии од стапчести стапала

 1. Кратко две фигури во форма на срце и две фигури во облик на картон од остатоците од картон.
 2. Потоа насликајте ги наизменични бои. Тоа е, едно кружно и зелено срце, а другите две црвено. Потоа, ќе си играме со боите кога ќе го составиме.
 3. Како што се суши, исечете две долги парчиња густ канап. Во некои прилики, го користев истиот тип на низа, но беше мазен. Во оваа пригода, зедов една погруба и деформирана. Зошто? Така што при монтирање на приврзоците, тие не беа совршени, но беа малку нерамномерно поставени. Ова е веќе прашање на вкус.

како се прават занаети со стапчиња за сладолед за украсување

 1. Тогаш лепете ги стапчињата од попуплица од секоја боја во форма на квадрат како што гледате на сликата. Оставете ги да излезат малку зад аглите.
 2. Откако парчињата срца и кругови ќе се исушат, земете го сето тоа, и таму да, одлучете како сакате да ги соберете!

како да направите декоративни слики со рециклирани материјали

 1. Залепете ја низата на грбот, веднаш до рамките и парчињата. Одлучив малку да играм со боите. Оставајќи ги сините подолу, срцата над нив и испреплетувајќи ги боите на овие.

Од тука, каде да ги ставите е ваша одлука. Се надевам дека ти се допадна. Запомнете дека за овој занает или други, можете да нè следите овде или преку нашиот канал на YouTube!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.