Декорација дрво цртање на гранка

како да се направи занаетчиско дрво Овој занает што го направив не бил заради себе. Ми го предложи пријател, aубител на природата, растенијата и животните. И во чест на времето со климатските промени, сакав да го направам декоративно. Гранка што симболизира дрво, што останува без вода, но се обидува да цвета во пролет со последната капка што останува. Искористувајќи го овој занает, Техника на трендкадизо на Гауди. Па, да дојдеме до тоа, и ќе видите колку е едноставно да го направите тоа.

материјали за да се направи занаетчиско дрво

Материјали

 • Дрвена лента
 • Гранка (земете од една со многу гранки)
 • Црно-бела боја
 • Четка
 • Бел лепак
 • Црвена ева гума
 • Тијарес

Proceso

занаети со гранки

 1. Primero направете дупка во дрвената летва, а горниот дел од гранката е поднесен за да одговара на големината. Тогаш е местото каде што треба да го воведеш.
 2. Насликајте 2 слоја од бела боја до лентата од дрво.
 3. Насликајте ја гранката црна. Ако имате подобар спреј, за да биде порамномерен.

занаетчиски идеи со гранки

 1. Бидете сигурни дека тоа сите дупки се насликани без дамки.
 2. Исечете полигонални парчиња и неправилна ева гума.
 3. Потоа направете го истото, но исечете мали квадрати.

како да направите дрво за украс

 1. Лепете ги полигоналните парчиња што сте ги исекле на белата лента. Како што можете да видите, тоа е само да се направат парчињата да се совпаднат, оставајќи простор помеѓу нив. Се разбира, како што се оддалечуваат од дупката, тоа остава повеќе одвојување.
 2. Откако ќе се исуши, можете ставете ја гранката во дупката што направи
 3. Ставете ги парчињата на квадрат што сте го скратиле со опашката на краевите на гранчињата. Не во сите, само во некои за да не се вчита и на дистрибуиран начин. Користев пинцети за да избегнам дамки на прстите и да ми ја отежнат работата.

занаети за украсување на куќата на оригинален начин

 1. И вака треба да ти одговара. Забележете дека ги направив само советите, и не сите.

рустикални занаети за украсување

Се надевам дека ти се допадна. Тоа е многу ефтин занает, а да го украсите е фантастично. Сега сакам да го види целиот свет, хехехе.

Ако сакате да видите повеќе рачна употреба, можете да нè следите овде или да се претплатите за да не ги пропуштите нашите видеа на YouTube каналот!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.