Декорација на послужавник со gomets

Декорација на послужавник со gomets

на тацни тие се а многу практичен елемент во куќите за да може да се транспортираат појадоците и закуските од кујната до трпезаријата. Покрај тоа, со овие местото на трпезаријата не е толку валкано од трошки или типични детски смути.

Со овие, целата нечистотија останува на истото место. Затоа, денес ве учиме да обновете ги тацните во една боја за да ги направи многу пооригинални и попривлечни. 

Материјали

 • Послужавник
 • Гомети.
 • Лепак за лепак.
 • Правило

Proceso

 1. Измерете малку маргина од еден агол на послужавникот.
 2. Поставете го прв гомет.
 3. Измерете со владетел секој см.
 4. Залепете ги сите налепници секој см одвојување.
 5. Нанесете слој од лепак парична казна
 6. Оставете пресуши така што се создава тенок слој што не ги одвојува налепниците.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.