Како да направите колачиња за богатство од хартија

како да направите колачиња за среќа на хартија

Денес ќе ви го покажеме чекор по чекор да направите оригинални колачиња за среќа на хартија.

Идеално е да си играте со семејството, дајте се како сувенири па дури и за денот на мајката со убава порака.

Јас го сакам колачиња за среќа за забава и за тоа емоција при отворање на пораката.

Признавам дека многу пати сум се обидел да направам класични колачиња за јадење за среќа и никогаш не се покажале добро.

Затоа, ова упатство ме воодушеви, бидејќи за прв пат излегоа и јас направив многу!

На хартија Многу е полесно и позабавно, бидејќи можат да го направат тоа разни бои и комбинации.

Тие можат да ги користат за да подарат, како сувенир, или едноставно да се забавуваат со семејството.

Материјали за правење колачиња за хартија:

  • Акции на картички во разни бои
  • Тијарес
  • Лепак
  • Мала плоча да се користи како калап, исто така можете да користите компас и да ги направите круговите со саканата големина.

материјали за правење колачиња за богатство од хартија

Чекори за правење колачиња за богатство од хартија:

Чекор 1:

Користење на плочата како калап, правиме кругови на картон и сечеме.

Ако ќе го направите кругот со компас, можете да го направите тоа внатре различни големини.

Ние исечеме лента, нека биде поголема отколку кругот што претходно го исековме.

чекор 1 гр колачиња за хартија

Чекор 2:

Ние преклопуваме како што гледаме на сликата и се држиме со капка лепак.

чекор 2 колачиња за хартија

Чекор 3:

Пишуваме порака на лентата и ставете ја во внатрешноста на кругот.

чекор 3 колачиња за хартија

Чекор 4:

Ние го преклопуваме начинот на кој го гледаме на сликата, задржување на обликот на колачето.

чекор 4 колачиња за хартија

Stayе останевме од Следен начин:

навремени колачиња за хартиено богатство

Како што можете да видите, можеме да ги направиме во разни бои и комбинирано со други бои на лентата за пораки.

Добра идеја е да додадете колаче за среќа на подарок за денот на мајката.

Тие можат да го направат во картон, а исто така и во филц за нешто украсно.

Soonе се сретнеме многу скоро!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.