Срце од цвеќе за Денот на вineубените - Чекор по чекор

Во ова туториал Јас ве учам како да направите А. цветно срце за украсување или подарок во Сан Валентин o денот на вљубените. Материјалите се многу ефтини и лесни за добивање, а занаетчиството е многу едноставно за правење.

Материјали

Да го сториме цветно срце ќе ви требаат следниве материјали:

 • Картон
 • Лист хартија
 • Тијарес
 • Црвена хартија
 • Монистра
 • Секач
 • Вежби за кругови со две големини
 • Молив
 • Силиконски пиштол

Чекор по чекор

Првото нешто што ќе треба да започнете да го создавате вашето цветно срце Тоа ќе биде парче картон, хартија, молив, ножици и нож. Мора да свртите до половина хартија и нацртајте на една од половините две половини срца, една половина поголема од другата, како што гледате на сликите. Отсечени по должината на линиите со уште свитканиот лист, на овој начин, кога ќе го расклопите парчето што сте го исекле, ќе добиете совршено и цело срце.

Другата опција е да пронајдете или отпечатите срце што сте го нашле на Интернет. Запомнете дека мора да обележите две различни големини.

За тоа растенија до картонот. Обележете ја со молив целата контура на парчето картон и исечете ја со нож. Не користете ножици за да избегнете кршење на рабовите на картонот.

Сега кога ја завршивме структурата, ќе создадеме цвеќиња што ќе го покрие срцето. Ви треба кружни вежби, еден помал од другиот, или ако не успее во тоа, исечете кругови со ножици, исто така половина од една големина и половина од друга големина.

Кога имаш многу кругови исечете ќе ви требаат вашите монистра. Јас ги избрав нив црвено но сигурно и боите ќе изгледаат добро за вас. Лепак на мушка на неа помал круг со врел силикон и брчки рече кругот што ја завиткува монистрата. Потоа го залепите тој комплет над поголем круг, исто така, со силикон. И за возврат, тој го завршува сето тоа повторно со поголемиот круг. Намачкајте го добро за да ги обележите наборите на хартијата.

Отворете ја хартијата повторно, но не исправувајте ја. Нека брчки а рабовите нагоре. Фактот дека мушка е видлива е доволно. Погледнете како изгледа на следната слика.

Направи толку многу цвеќиња како што треба да ги покриете вашите картонско срце. Колку е поголема структурата, толку повеќе цвеќиња треба да направите, иако овие може да бидат и поголеми. Залепете ги силиконски да ги поправам во моментот и да се придржуваме совршено. Можете исто така да ги покриете обете страни ако сакате да го обесите, или да ставите само цвеќе на едната страна ако се залепи на површина.

И кога ќе го покриете целото срце, ова ќе биде резултат.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.