Централно парче за украсување на есен

Здраво на сите! Со доаѓањето на студот, сакате да го промените украсот на куќата, особено дневната соба, па денес ви прикажуваме неколку опции за правење централни делови со есенски нијанси кои се многу убави и сигурно ќе ги задоволат сите дома.

Дали сакате да видите кои се овие опции и да размислите која да изберете?

Опција број 1: централно парче со суви лисја и гранки

Без сомнение, ова е совршена опција за повеќето autumnубители на есента. Сувите лисја и гранките ќе и дадат совршен шмек на нашата дневна соба и ќе ни ја дадат онаа топлина што се бара во украсот на студените месеци.

Можете да видите како да го направите ова централно парче чекор по чекор на следниот линк: Ние правиме есенско централно парче

Опција 2: централно парче направено со сукуленти

За оние кои сакаат зелена и растенија, ова ќе биде совршена опција. Може да се направи и со вештачки растенија како што е случај на претходната фотографија или со вистински сукуленти. Во случај на избор на последната опција, ние мора добро да го избереме садот за да спречиме да се навлажни и да го оштети дрвото на масата каде што го ставаме центарот.

Можете да видите како да го направите ова централно парче чекор по чекор на следниот линк: Вештачки сукуленти терариум кој изгледа реално

Опција број 3: Есенско и романтично централно парче

За оние кои сакаат чувство на топлина и романтична средина, ова е многу лесна опција да се направи и без сомнение е совршено како централно парче.

Можете да видите како да го направите ова централно парче чекор по чекор на следниот линк:

И подготвени! Веќе имаме 3 различни централни делови за да избереме кој најдобро одговара на нашиот вкус.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие занаети.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.