Централно парче со тапи од плута

Централно парче со плута

На централни парчиња Тие се основни украсни елементи за домот, без разлика дали се едноставни или софистицирани за да ја подобрите вашата трпеза во посебни прилики. Затоа, денес ви го претставуваме овој прекрасен центар направен со само неколку тапи.

За овој занает потребно е да се рециклираат многу затка од плута, но резултатот вреди. Со овој центар вашата маса ќе изгледа елегантно и убаво забави како Божиќ.

Материјали

 • Плута.
 • Холи
 • Мали божиќни топки.
 • Бели силикони.
 • Пиштол за лепило.

Proceso

За овој занает само треба оди лепи ги приклучоците Плутајте се едни со други еден по еден, мешајќи ја позицијата и вметнувајќи ја Холи. Кога ја имаме структурата, треба само да ги залепиме зелените листови од Холи и Божиќните топчиња во истата структура.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.