Црна мачка со картон: занает за Ноќта на вештерките што треба да се прави со деца

Здраво на сите! Во овој занает, да направиме а мачка од црн картон, многу убаво и лесно, совршено да се направи со децата за Ноќта на вештерките.

Дали сакате да видите како да го направите тоа?

Материјали што ќе ни требаат за да ја направиме нашата црна мачка од картон

 • Црна карта
 • Акции на картички од друга боја
 • Занаети Очи
 • Лепак или пиштол за топол лепак
 • Тијарес

Рацете на занает

Можете да видите како да го направите овој занает гледајќи го следново видео:

 1. Ние ги исекуваме парчињата во црн картон: срце со заоблен врв за главата, тенка лента од околу 15 см за опашката и лента од околу 20 см малку поширока од срцето за телото. Исечевме и два триаголника за ушите.
 2. Ние ги исекуваме и парчињата картон од друга боја: два триаголника помала од оние на црниот картон, мал круг за нос и шест тенки ленти за мустаќи.
 3. Почнавме да ја собираме и лепиме нашата мачка за Ноќта на вештерките. Фаќаме најшироката лента наменета за телото и ја лепиме правејќи круг. Toе го одмориме картонот на масата и ќе притиснеме на едната страна преклопете го картонот, ја повторуваме истата акција и од другата страна да се создаде рамна површина што ќе биде основата на сликата. Важно е дека кога го правиме вториот двоен, оставиме маргина во горниот дел, така што ќе се создаде лак.
 4. Го земаме срцето и ќе го искористиме превртено, така што зашилената област ќе биде на врвот на главата. Ги лепиме малите триаголници над големите црни, формирајќи ги ушите што ќе ги платиме на главата, како и на носот и мустаќите. Имаме очи, избрав голема големина.
 5. Ние ја лепиме главата на телото од долниот дел од него, така што областа на ушите е во воздухот.
 6. Да се ​​стави крај ја навиваме опашката со ножиците малку и ја лепиме до телото.

И подготвени! Веќе ја имаме нашата црна мачка од картон за украсување на Ноќта на вештерките.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.

 

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.