Чанта картичка за подарување на Денот на таткото

Во овој пост ќе ве научам како да го направите ова картичка во форма на паричник да подари на денот на таткото.

Материјали за правење картичка за денот на таткото

 • Црна карта
 • Владетел и молив
 • Тијарес
 • Лепак
 • Бела и сребрена постојана ознака
 • Обоена ева гума
 • Срцев удар

Постапка за изработка на картичката за Денот на таткото

 • За да започнете, треба да ги намалите 2 правоаголници од црн картон. Еден ќе измери 24 10 x cm и малиот ќе мери 24 х 8 см.
 • Преклопете ги на половина  и потоа повторно ги отвори.
 • Залепете го малото парче над големото, добро одговарајќи на рабовите.

 • Со сребрен маркер ќе направам грб околу сите парчиња да ја имитира нишката.
 • На насловната страница на чантата ќе напишам „за татко ми“.
 • Со машината за дупчење коразони Makeе направам 2 црвени со картон или пена.

 • јас ќе лепи ги срцата малку наклонет на капакот на чантата и исто така ќе направам украс во аголоти да биде поубаво.
 • Сега да се формира внатрешен џеб, Одам да исечам две парчиња од црн картон што ќе го измерат 5 х 9 см и 4 х 9 см.
 • Glueе лепам една над друга за да го формирам комплетот и да го ставам во внатрешноста на чантата.

 • Исто така, ќе ги направам шевовите во овие парчиња, така што сè ќе биде интегрирано.
 • Сега ќе го направам тоа пополнете ја чантата од срца и парчиња хартија со лични пораки за тато.
 • За да ја завршам картичката, ќе направам нацртајте мустаќи со белиот маркер.

И вака нашата картичка за чанти е завршена за да се подари на Денот на таткото. Можете да го прилагодите како што сакате, дури можете да ставите и фотографии внатре.

Се надевам дека ви се допадна, ако го направите тоа, не заборавајте да ми испратите фотографија преку која било од моите социјални мрежи. Се гледаме на следниот занает. Чао!!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   БИЛО dijo

  САКАМ Е МНОГУ ЕДНОСТАВНО, КРЕАТИВНО И ЛЕСНО ЗА МАЛКУ ВО КУ THEАТА ДА ЈА ПРАВАМ