Чувајте моливи во форма на новогодишна елка

Овој занает е идеален да се прави со деца кои знаат да сечат, од 5 години е совршен. Тоа е многу едноставен занает за правење и практичен, така што момчињата и девојчињата ќе направат држач за молив или пенкало (еден по занает) што ќе биде најмногу Божиќ.

Не пропуштајте го овој идеален занает за оваа Божиќна сезона и исто така одличен за деца. Многу е лесно и можете да го направите за неколку минути, и со малку материјали!

Што ти треба за занаетчиството

 • 1 лист зелен филц
 • 1 молив или маркер
 • 1 црвен лак
 • 1 самолеплива чувствувана starвезда
 • 1 молив или пенкало за да го облечете занаетот
 • 1 ножици

Како се прави занаетчиството

Овој занает е многу едноставен. Прво ќе мора да го нацртате обликот на дрвото на листот со филц, како што гледате на сликата. Големината ќе зависи од големината на пенкалото или моливот што сакате да го користите со овој занает. Тогаш ќе мора да го исечете со ножиците. Откако ќе го исечете дрвото, направете три различни линии што ќе бидат таму каде што ќе одат моливчето или пенкалото. Погледнете како се наоѓаат линиите на сликата за да изгледа слично.

Откако ќе ги имате трите линии, ќе мора да ги исечете. Потоа земете ја самолепливата чувствувана feltвезда и ставете ја на највисоката област на дрвото како украсна starвезда. Откако ќе стигнете до оваа точка, ставете молив или пенкало како што гледате на сликата.

Конечно, Земете го црвениот лак и направете лак на крајот од моливот или пенкалото како што гледате на сликата.

Е биде многу добро украсен и занаетот веќе ќе биде готов. Како што видовте, тоа е лесен занает што изгледа одлично за овие божиќни датуми.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.