Чудовиште за колачиња со полимерна глина

Корички за упатства за Трики

El колаче чудовиште или исто така познат како Трики, е лик кој повеќето луѓе го сметаат за привлечен. И за најмалите и за не толку малите, со ова туториал Learnе научите да создавате чудовиште од колачиња со полимерна глина и ви давам идеја да го носите како приврзок за клучеви.

Материјали што ќе ви требаат занаетчиството

Да го сториме колаче чудовиште ќе ви треба следново colores

 • Azul
 • Бланко
 • Црна
 • Кафеава
 • Светло кафено

Потсетувам дека сите обоени глини можат да се мешаат заедно, па ако не сакате, не мора да трошите многу пари за да ги купите сите бои. Ако сакате да создадете светло-кафеава, едноставно измешајте ја белата со половина од нормалната кафеава боја.

Како да направите чудовиште од колачиња чекор по чекор

Започнува со лице: Трики лице

 1. Направете сина топка.
 2. Размачкајте ја топката малку со дланката на вашата рака.
 3. Со нож ја отвора устата.
 4. Создадете ја косата правејќи дупки со шил.

Сега кога го имате лицето, ставете го очи:

Трики очи

 1. Направете две бели топчиња со иста големина.
 2. Лепете ги рамо до рамо.
 3. Залепете ги на лицето.
 4. Направете уште две мали црни топчиња за учениците.
 5. Лепете ги над белите очи.

Трики не се одделува од неа колачиња, така треба да го направите еден:

Колаче Трики

 1. Создадете светло-кафеава топка.
 2. Израмнете го малку со дланката.
 3. Остави ознаки со шил.

Нарики за колачиња Трики

 1. Одвојте неколку кафеави топчиња за чоколадните чипови.
 2. Притиснете ги со прстите.
 3. Лепете ги случајно преку колачето.

Конечно залепете го колачето во устата на Трики и ќе го имате заврши.

Трики од полимерна глина

Може да се стави приврзок за клучеви како што гледате на сликите: Приврзок за клучеви од глина Трики

Резултат на Трики со глина

Резултат на Трики со глина

Можете исто така да го направите тоа како другар, со а магнет за фрижидер, украсување кутија, па дури и правење помали за во тек.

Потсетувам дека можете да користите било кој тип на глина, како Фимо, Jumpампинг Клеј или Премо. Ако на вашето треба печење, упатствата секогаш доаѓаат во садот со секоја боја. Ако наместо тоа, користите глина за сушење на воздух за два дена, ќе ја исушите фигурата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.