Шарена вилинка со стапчиња од шипка за правење со деца

Овој занает е многу едноставен за да се направи со деца и откако ќе се заврши тие можат да си поминат убаво играјќи со својата обоена вилинка со поло стапови. Многу е едноставно да се направи, не бара многу материјали и се прави доста брзо.

За помладите деца ќе им треба надзор од возрасните, особено затоа што треба да се ракува со бел лепак и има мали делови. Но, не пропуштајте никаков детал затоа што децата ќе си поминат убаво!

Потребни материјали за занаетчиството

  • 5 стапчиња во боја на поло (2 портокалови, 1 сини, 1 портокалови и 1 жолти)
  • Бел лепак
  • 2 подвижни очи
  • 2 самолепливи starsвезди со иста боја

Како се прави занаетчиството

Занаетот е многу едноставен за правење, како што ќе можете да видите подолу. Прво ќе мора да земете сини, жолти и зелени стапчиња од поло и да ги ставите еден врз друг, но оставајќи еден сантиметар настрана за секоја боја, како што гледате на сликите. Лепете ги со бел лепак.

Потоа земете ги стапчињата од портокаловиот столб и ставете ги како што гледате на сликите и залепете ги со бел лепак. Потоа земете ги подвижните очи и залепете ги со бел лепак. Откако ќе го направите сето ова, Треба само да ги земете самолепливите starsвезди и да ги лепите како што гледате на сликата.

Сега ќе ја имате обоената вилинско коњче со поло стапчиња за правење деца направени. Треба само да почекате да се исуши белиот лепак за да можат децата да си играат со него. Боите се опционални, тоа се боите што ги избравме, но можете да ги изберете боите и на стапчињата и на самолепливите starsвезди кои ви се полесни, односно да ги имате дома подготвени да ги направите занаетчиство. Тоа е едноставен занает!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.