Како да направите албум со фотографии од техника бележник

Како да направите албум бележник Денес ќе ви покажеме како да направите А. фото албум со техника Бележник а исто така и без употреба на комплицирани материјали.

El Бележник во денешно време веќе не е само мода, како пред неколку години. Денес тоа е техника што се користи за изработка разни занаети.

Нешто што понекогаш нè комплицира е набавете ги материјалитеОд таа причина, денес ќе ви покажеме како да користите едноставни материјали и да го постигнете истиот ефект.

Зошто да не импровизираме и со материјали што ги имаме дома да ги направиме убаво Албум со слики од бележни книги?

Ајде да ги собереме сите фотографии што ги сместивме во фиока и да направиме А. убав албум или како подарок или како сувенир.

Материјали за изработка на албум со фотографии од техника Бележник:

 • Картон за да се исече корицата на нашиот албум
 • Хартија за белегзии или картон со шари
 • Картон
 • Чипка лента
 • Бебе лента
 • Полпон од тул
 • копчиња
 • Малку ткаенини цвеќиња (можете да ги набавите од DIY материјали)
 • Налепници или трансфер
 • Вежба
 • Лепак
 • Тијарес
 • Мувла со букви
 • Картонска кутија
 • Прстени за приврзоци за клучеви

материјали за изработка на албум за бележници

Чекори за правење албум со фотографии за техника Бележник:

Чекор 1:

За почеток, на картон, ја исековме корицата на нашиот албум.

Може да биде правоаголна, квадратна или со некоја форма.

Во овој случај го направив со форма.

Потоа, ние користиме картон како калап, да се исече картонот.

чекор 1 албум со техники за бележник

Чекор 2:

Ние го покриваме капакот со картон и од страните вежбаме, како што гледаме на сликата:

чекор 2 албум со техники за бележник

Чекор 3:

Ние го цртаме писмото што ќе ги користиме и картонот до картонот.

чекор 3 албум со слики tecnoca

Чекор 4:

Ние ги покриваме буквата и картонот, а потоа украсуваме со лента од чипка.

Ја ставаме буквата на правоаголникот.

чекор 4 албум со техники за бележник

Чекор 5:

Се враќаме на капакот.

Почнавме да украсете како што сакаме, со материјалите што ги имаме.

Идејата е да го користите она што го имате дома.

Во овој случај, залепете ги малите цвеќиња во еден агол и украсете со лента од чипка.

чекор 5 албум со слики tecnoca

Чекор 6:

Во дупките што ги направивме на почетокот ги поминуваме клучните прстени и врзуваме ленти во боја.

чекор 6 албум со техники за бележник

Чекор 7:

Да се ​​стави крај, го украсуваме капакот со помпон, вашата омилена фотографија, бидејќи таа ќе се најде на насловната страница на нашиот албум и буквата на картон.

чекор 7 албум со техники за бележник

Тоа е слатко детали да подарите и уживајте!

Се среќаваме во следната!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   зголеми dijo

  многу убава, ти благодарам за споделувањето

бул (точно)