3 занаети за Денот на вineубените со стаклени тегли

Остана многу малку за него Денот на вineубените или денот на вineубените. Се слави на 14 февруари и секогаш си подаруваме подароци и што подобар подарок од нешто направено од нас самите. Во овој пост ќе ви покажам 3 идеи за рециклирање стаклени тегли и дајте нешто многу посебно.

Материјали за изработка на идеите на Валентин

 • Стаклени тегли
 • Боја со креда
 • Четки
 • Јаже
 • Ева гума
 • Ева гумени удари

Постапка за развој на идеи за Денот на вineубените

Во ова видео како и секогаш можете да ги видите сите детали за тоа како да ги извршите сите овие идеи чекор по чекор.

Чекор-по-чекор резиме:

ИДЕА 1:

 • Насликајте го бродот со боја на креда и оставете го да се исуши.
 • Нацртајте срца со црвена боја.
 • Прицврстете јаже на вратот на бродот.
 • Лепете срце со пена гума во сребрена боја.

ИДЕА 2:

 • Залепете ја лентата во центарот.
 • Ставете ја другата лента на работ.
 • Лепете ги срцата од највисоко до најниско.

ИДЕА 3:

 • Ставете лента за маскирање по средината на бродот.
 • Насликајте го бродот со боја на креда.
 • Отстранете ја лентата и ставете пена срца.
 • Изградете ознака и прицврстете ја на горниот раб со низа.

И досега идеите денес, се надевам дека многу ви се допаднаа. Чао!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.